boboline.pl

Parenting i Rodzicielstwo

Angielski dla najmłodszych
Lifestyle

Angielski dla najmłodszych – jak wybrać szkołę?

Angielski dla najmłodszych może być świetnym pomysłem na rozwój dziecka w każdym wieku! Chyba nie trzeba już nikogo przekonywać, że tego typu zajęcia są niezwykle rozwijające i stymulujące. A także zostają z maluchem na zawsze! Znajomość języków obcych jest kluczowa, jeśli chcemy, by nasza pociecha dostała w przyszłości dobrą pracę, miała szansę na rozwój, mogła wyjechać na zagraniczny staż czy po prostu czerpała z życia pełnymi garściami. Ta umiejętność otwiera drzwi i sprawia, że możemy więcej.

Choć w każdej polskiej szkole dzieci uczą się angielskiego, to często zdarza się, że ta forma jest niewystarczająca. Powodów może być wiele. Tym oczywistym, który nasuwa się jako pierwszy, jest sytuacja, w której dziecko nie daje rady nadążyć za materiałem przerabianym w szkole. Niestety, zajęcia w grupie mają to do siebie, że nie da się ich odpowiednio dostosować do każdego dziecka i jego potrzeb. Może także dojść do odwrotnej sytuacji, w której to dziecko jest bardzo zdolne i wyjątkowo szybko uczy się języków obcych. Lekcje w szkole mogą być wtedy niewystarczające. Dziecko będzie się nudzić, co w efekcie może się skończyć zrażeniem do nauki.

Pozostałych powodów może być naprawdę sporo. Jeśli chcesz wysłać dziecko na dodatkowe lekcje, warto wiedzieć, czego szukać i na co zwrócić uwagę, gdy chodzi o angielski dla najmłodszych.

Na co zwrócić uwagę, wybierając angielski dla najmłodszych?

angielski dziecko

 

Najważniejszym czynnikiem, który warto wziąć pod uwagę, jest to, kto uczy w takiej szkole. Sugerujemy, aby postawić na taką placówkę, która współpracuje tylko z profesjonalistami, doświadczonymi w pracy z dzieckiem. Dlaczego jest to tak ważne? Nauka dorosłych wygląda zupełnie inaczej niż praca z dziećmi. Nam wystarczy zadać listę słówek do zapamiętania i wyjaśnić zasady gramatyki. Z maluchem jest o wiele trudniej! Dlatego nauczyciel z odpowiednim podejściem to skarb! Warto także skorzystać z usług native speaker’ów. W konwersacji z taką osobą dziecko będzie miało styczność z prawdziwym, naturalnym językiem. Pozna akcent, którym mówią rodzimi użytkownicy. Szkoła angielskiego online Novakid posiada w swojej ofercie ciekawe pakiety lekcji, a rodzic może sam wybrać, z kim będzie uczyło się jego dziecko. To duża zaleta! Tym większa, że można wypróbować Novakid na darmowej  lekcji próbnej.

Kolejną kwestią, której należy się przyjrzeć, jest tryb prowadzenia zajęć:

  • Czy lekcje są prowadzone online? Choć możemy być zmęczeni tą formą, to wciąż pozostaje ona najbezpieczniejsza i bezproblemowa.
  • Jak długo trwają lekcje? Pamiętajmy, że dzieci nie potrafią skupiać się tak długo, jak dorośli. Lekcje powinny trwać nie dłużej niż pół godziny.
  • Czy na zajęciach są elementy zabawy? Maluchy nie będą chciały zakuwać słówek czy rozwiązywać skomplikowanych zadań z gramatyki. Zabawa, gry, kolorowanki, rymowanki – to wszystko pozwoli im na naukę w przyjemnej, bezstresowej atmosferze.
  • Czy zajęcia prowadzone są jeden na jeden? To ważne, aby uwaga nauczyciela była skupiona w 100% na uczniu.
  • Czy materiał jest dostosowywany indywidualnie? Dzieci i ich potrzeby są bardzo różne. Choć szkoła publiczna nie zawsze ma środki, aby to uwzględnić, w przypadku dodatkowych lekcji jest to obowiązkowe.
  • Czy angielski dla najmłodszych jest prowadzony w dogodnym dla Ciebie terminie? Dobrym pomysłem jest wybranie miejsca, w którym samodzielnie ustawisz daty i godziny spotkań.
  • Warto też spróbować zapisać się na darmową lekcję próbną – to dobra okazja, by sprawdzić nauczycieli, zanim wykupimy cały pakiet lekcji.
  • Czy na zajęciach dużo się mówi? To podstawa w nauce języka, szczególnie jeśli uczeń jeszcze nie potrafi sprawnie i szybko pisać czy czytać 🙂

Angielski dla najmłodszych to okazja, by dzieci nauczyły się więcej, nadrobiły zaległości, poznały prawdziwy akcent native speaker’ów, przełamały barierę i zaczęły swobodnie rozmawiać.