boboline.pl

Parenting i Rodzicielstwo

Wózek dziecięcy zimą
Lifestyle

Wózek dziecięcy zimą. Czym kierować się przy wyborze? 

Zakup wózka dziecięcego często wiąże się z niemałym wydatkiem. Dlatego wybór tego ważnego elementu dziecięcej wyprawki, powinien być poprzedzony analizą poszczególnych modeli tak, aby pojazd ten był dopasowany do oczekiwań opiekunów, zapewniał maluchowi komfort i wygodę, a jednocześnie mógł być użytkowany w różnych warunkach. Rodzice nierzadko mają problem z doborem wózka dziecięcego stosowanego zimą ze względu na niekorzystne warunki, które panują o tej porze roku. Czym należy się kierować, wybierając wózek dziecięcy na zimę? Podpowiadamy.

Wielkość wózka dziecięcego na zimę

Rodzice, którzy spodziewają się narodzin swojego dziecka zimą, wybierając wózek, powinni zwrócić szczególną uwagę na jego rozmiar. Niezwykle istotne jest, aby postawić na model z dużą gondolą, aby maluch ubrany nawet w ciepły kombinezon i dodatkowo opatulony kocem, miał sporo miejsca i mógł czuć się komfortowo. Takie samo kryterium jest istotne dla rodziców dzieci urodzonych wiosną lub latem, którzy zimą korzystają już z wózka spacerowego. 

W takim przypadku również powinniśmy zwrócić uwagę na to, aby dziecko miało wystarczającą ilość miejsca, nawet jeżeli będzie bardzo ciepło ubrane. Wózek dziecięcy na zimę powinien być więc sporych rozmiarów. Dobierając odpowiedni model, zwróćmy uwagę jednak na jego wielkość po złożeniu. Zimą, kiedy zazwyczaj wychodzimy na nieco krótsze spacery niż wiosną i częściej przemieszczamy się samochodem, bardzo istotne jest, aby wózek po złożeniu mieścił się w bagażniku auta. Ważne jest również, aby nie zajmował dużo miejsca podczas jego przechowywania, zwłaszcza jeżeli nie dysponujemy sporą powierzchnią przeznaczoną na ten cel.

Jakie koła powinien mieć wózek dziecięcy na zimę?

Kolejnym aspektem, na który powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając wózek dziecięcy na zimę, są koła. Najlepiej postawić na model wyposażony w koła, które poradzą sobie z zalegającym na chodniku śniegiem. Obecnie wózki dziecięce zarówno te z gondolą, jak i w wersji spacerowej, mogą być wyposażone w różne typy kół, zarówno pompowane, jak i gumowe oraz żelowe. Zimą najlepiej sprawdzą się większe koła o średnicy minimum 12-14 cali. Dobrze, jeżeli jest na nich wytłoczony bieżnik, który będzie gwarantował większą stabilność na podłożu. Istotna jest także ich amortyzacja. Najlepiej jeżeli wózek posiada amortyzację podwójną, czyli na konstrukcji oraz na osi. Pamiętajmy również, że konstrukcje, w których zastosowany jest szerszy rozstaw kół, są zazwyczaj bardziej stabilne.

Na co zwrócić uwagę wybierając wózek dziecięcy na zimę?

Podczas wyboru wózka dziecięcego na zimę, rodzice powinni zwracać szczególną uwagę na rozmiar gondoli, a także koła. Zwróćmy uwagę jednak także na materiał, z jakiego wykonany jest wózek, aby zapewniał on właściwą izolację od mrozu. Wśród najcieplejszych gondoli wymienia się modele z mieszanki polietylowej oraz plastikowe. W wybranym modelu dobrze jeżeli znajduje się także kołnierz do przysłonięcia malucha w razie ostrego wiatru. Pamiętajmy również, że zimą szybko robi się ciemno. Dlatego kolejnym atutem idealnego wózka na tę porę roku są zamocowane w nim odblaski i elementy świecące.

Materiał zewnętrzny