boboline.pl

Parenting i Rodzicielstwo

przedszkole
Dziecko

Przedszkole językowe – jakie ma zalety?

Przedszkole językowe z zajęciami w dwóch lub trzech językach to coraz częściej wybierane rozwiązanie przez rodziców. Dzieci w wieku od 3 do 6 lat uczęszczające do przedszkola językowego zyskują niepowtarzalną szansę nauki języków obcych na poziomie native speaker.

Ale to nie jedyna korzyść wynikająca z tej decyzji. Dlaczego jeszcze warto postawić na przedszkole językowe?

Wszechstronny rozwój dziecka i lepsze rozumienie dźwięków

Nowoczesne przedszkole językowe to miejsce, w którym dziecko nie tylko zapoznaje się z językami obcymi, ale przede wszystkim znajduje się w środowisku sprzyjającym jego ogólnemu rozwojowi. Nauka odbywa się poprzez zabawę i to właśnie jest kluczowa zasada pozwalająca uczyć się dzieciom w sposób naturalny i intuicyjny.

Wykwalifikowana kadra nauczycielska stara się pomagać dzieciom w rozwijaniu umiejętności społecznych, emocjonalnych, poznawczych i językowych. Nauka języków opiera się głównie na swobodnych rozmowach, dzięki czemu dzieci mogą je przyswajać podobnie jak język ojczysty. To pozwala im rozwinąć umiejętność rozumienia ze słuchu i lepszego zapamiętywania.

Poza tym dzieci są zapoznawane z kulturą i sposobem bycia odmiennych narodowości, dzięki czemu stają się one bardziej otwarte na to co inne i nieznane, bardziej empatyczne i pewne siebie. Jednocześnie zajęcia oparte są na pewnego rodzaju powtarzającej się rutynie, co sprzyja w rozwijaniu codziennych nawyków oraz małej i dużej motoryki.

Krok w kierunku wielojęzyczności

Im wcześniej dzieci mają kontakt z językami obcymi, tym szybciej i łatwiej je przyswajają. Tak naprawdę to właśnie wiek przedszkolny stanowi idealny moment na wprowadzenie takiej codziennej nauki poprzez rozmowy, gry i zabawy, a przedszkole językowe to idealne miejsce, by zrobić to skutecznie.

Gdy dzieci w wieku przedszkolnym opanowują dwa lub trzy języki, znacząco rośnie ich szansa na wielojęzyczność w życiu dorosłym, i to na poziomie native speaker, co zwykle osiągają wyłącznie osoby , dla których język, którego się uczą był wprowadzony bardzo wcześnie w ich życiu.

Trzeba pamiętać, że wraz z wiekiem znacząco maleje ta łatwość w nauce języków obcych, a co za tym idzie, możliwość nauki w stopniu tak zaawansowanym. W szkole podstawowej i średniej nauka wiąże się z o wiele większym wysiłkiem, a postępy są znacznie wolniejsze.

Dlatego przedszkole to doskonały moment, by uczyć dzieci języków obcych w sposób przystosowany do nich i zaszczepić w nich miłość do innych kultur i języków.

Lepszy start w przyszłość dziecka

Przedszkole językowe to inwestycja w przyszłość dziecka, gdyż wielojęzyczność stanowi w dzisiejszych czasach bardzo duży atut, zarówno jeśli chodzi o ścieżkę zawodową, jak i codzienne życie. Osoby posługujące się kilkoma językami mają większą szansę na znalezienie dobrej pracy, zarówno w kraju, jak i za granicą.

Mogą też podejmować pracę w zawodach, w których znajomość języków obcych jest nieodzowna, a które dla wielu osób są nieosiągalne właśnie z powodu niedostatecznej znajomości języków.

Języki obce przydają się też podczas zagranicznych podróży, ułatwiają komunikację, zdobycie przyjaciół czy załatwienie spraw formalnych w innym kraju. Właściwie nie ma żadnych negatywnych skutków wynikających ze znajomości kilku języków. To ogromna zaleta na wielu płaszczyznach życia.

Jeżeli i Ty pragniesz zapewnić swojemu dziecku lepszy start w przyszłość, pomyśl o rozpoczęciu jego edukacji właśnie w przedszkolu językowym.

Międzynarodowe przedszkola językowe International Trilingual School Of Warsaw (ITSW) mające siedziby w Warszawie i Krakowie to placówki oferujące program nauczania w trzech różnych językach w nurcie immersji językowej.

Zainteresowani mogą wybrać między systemem brytyjskim, amerykańskim, francuskim, fińskim, międzynarodowym IM lub polskim. Możliwość adaptacji do różnych systemów edukacyjnych pozwala rodzicom i dzieciom na elastyczne podejście do planowania przyszłej ścieżki edukacyjnej. Przygotowuje też do kontynuacji nauki w systemie trójjęzycznym. Zachęcamy do sprawdzenia oferty.

Materiał zewnętrzny