boboline.pl

Parenting i Rodzicielstwo

Protezy
Zdrowie

Protezy – odzyskaj piękny uśmiech!

Protezy zębowe mają za zadanie uzupełnić braki w jamie ustnej. Ich zadaniem jest poprawa funkcji żucia oraz estetyki uzębienia. Zajmująca się tym problemem protetyka rozwinęła się na tyle, że pacjenci mogą korzystać z różnych rozwiązań umożliwiających uzupełnienie braku zarówno jednego zęba, jak również wielu. W ten sposób można na nowo cieszyć się pełnym uzębieniem.

Kiedy stosuje się protezy?

Problem z brakami w uzębieniu może dotyczyć każdego. Nie raz utrata zęba lub nawet kilku nie musi być spowodowana problemami związanymi ze stanem uzębienia. Niejednokrotnie taka sytuacja może się wydarzyć w przypadku urazu, np. uderzenia lub nadgryzienia twardego obiektu.

W zależności od tego, jak rozległe są uszkodzenia stosuje się różne rodzaje protez, takich jak np.:

  • protezy częściowe,
  • protezy całkowite,
  • mosty,
  • korony protetyczne.

Jeżeli jednak dojdzie do uszkodzenia, co wtedy zrobić? Nasuwa się jedna myśl: protetyka Lublin – jaką klinikę lub gabinet powinienem odwiedzić, by uzyskać pomoc?

Gdzie szukać dobrego protetyka?

Odpowiednie wykonanie protezy wymaga dokładnego przygotowania ze strony protetyka. Dlatego naprawa stanu uzębienia powinna być wykonana przez profesjonalistę, ponieważ uśmiech i stan uzębienia jest bardzo widoczny.

Warto zatem poszukać specjalisty, który dokładnie oceni stan uzębienia i dobierze właściwe rozwiązanie. 

Prócz tego warto dowiedzieć się z jakich materiałów korzysta dany protetyk. Warto zdecydować się na skorzystanie z protez o wyższej trwałości, ponieważ dzięki temu będą one starczyły na dłużej. Należy mieć na uwadze, że protezy czy korony będą nie tylko zapewniały estetyczniejszy uśmiech, ale także będą brały udział w procesie żucia.

Choć protezy czy korony nie należą do najtańszych, trzeba mieć świadomość, że jest to inwestycja w stan jamy ustnej. Dla niektórych braki w uzębieniu mogą być powodem do wstydu i pogorszenia samooceny. Jednak wspomniana protetyka przychodzi wtedy z pomocą i znów można cieszyć się uśmiechem, bez skrępowania o ubytki.

Warto wziąć również pod uwagę opinie o danym protetyku. To pozwoli pacjentowi nieco lepiej rozeznać się, kto jest warty uwagi.