boboline.pl

Parenting i Rodzicielstwo

Lifestyle

Jak znaleźć dobrą prostownicę?

Z roku na rok technologia idzie mocno do przodu. Wszelkie akcesoria w branży fryzjerskiej również świetnie nadążają za nowościami. Trzeba zatem stanąć frontem do klienta, a raczej klientek. Z badań wynika, że Polki mocno dbają o swoje włosy, nawet w warunkach domowych. Oprócz strzyżenia, farbowania i modelowania, bardzo popularne jest prostowanie.

Jaką zatem wybrać tę jedyną i idealną prostownicę? Na rynku jest ich mnóstwo. Prostownica która nie niszczy włosów to przed wszystkim prostownica ceramiczna (najczęściej wzmocniona diamentową powłoką) albo prostownica z płytkami ceramiczno-tytanowymi. Dokonując wyboru jednej z nich na pewno nie zrobimy krzywdy naszym włosom. Pięknie je wyprostujemy, pasmo po paśmie, od nasady aż po same końce, ale też nie uszkodzimy niezwykle wrażliwej i delikatnej na wszelkie zabiegi fryzjerskie struktury włosa.

Dlaczego dobór odpowiedniej prostownicy jest tak istotny w naszej pielęgnacji? Ponieważ kupując sprzęt wątpliwej jakości, często tani, nierekomendowany przez specjalistów, zrobimy krzywdę samym sobie, a przede wszystkim naszym włosom, które i tak ciągle są narażane na uszkodzenia. Czynniki zewnętrze, jak choćby pogoda, pocieranie końcówek o odzież czy noszenie czapki porą jesienno-zimową – wszystko to negatywnie wpływa na kondycję naszych włosów, dlatego dobór odpowiedniej prostownicy, która nie tylko spełni swoją fundamentalną funkcję prostowania, ale także zadba o to, by włosy się nie mierzwiły i nie strzępiły. Przy zakupie warto zwrócić uwagę, czy taki sprzęt ma odpowiednią moc (ma to znaczenie przy szybkości jej nagrzewania się, im szybciej, tym dla lepiej) oraz czy posiada kilkustopniową regulację temperatury (im wyższa, tym bardziej niebezpieczna). Niektórych kobietom zależy także, by szerokość płytki prostownicy była idealna do ich włosów. Przy cienkich, delikatnych, kruchych płytka może być wąska, przy mięsistych, grubych, lokowanych lub całkiem kręconych warto używać tej o szerokiej płytce. Dzięki temu zaoszczędzimy sobie cennego czasu.

Najlepiej przy dokonywaniu wyboru zakupu sprzętów do pielęgnacji i modelowania włosów, kierować się tymi powyższymi zasadami, a z pewnością nasze włosy nam za to podziękują. Cena? Ma znaczenie, warto jednak poszukać tych naprawdę dobrych, profesjonalnych i bezpiecznych. W sklepach aż roi się od tego typu sprzętu, a czasem warto także poczekać na jakąś promocję i za połowę kwoty nabyć prostownicę używaną przez wykwalifikowanych specjalistów w renomowanych salonach. Pamiętaj, że nie zawsze wysoka cena idzie w parze z jakością. I odwrotnie. Prostownica która nie niszczy włosów nie musi być wcale bardzo droga, lecz w kwestii włosów oszczędzanie zbytnio nie popłaca. Wszak fryzura to nasza ozdoba i wizytówka.