boboline.pl

Parenting i Rodzicielstwo

Parenting

Zabawa choinkowa dla dzieci w przedszkolu.

Każdego roku z niecierpliwością czekamy na Święta Bożego Narodzenia. Okres przedświąteczny to magiczny czas, szczególnie dla dzieci wypatrujących świętego Mikołaja, który przyniesie im wymarzone prezenty. Aby umilić najmłodszym oczekiwanie na Boże Narodzenie, w przedszkolu Tęczowa Kraina w pierwszy piątek grudnia odbędzie się zabawa choinkowa dla dzieci.

Na imprezie przewidziane są liczne atrakcje: animacje taneczne, malowanie buzi i zabawa w świąteczne kalambury. Przedszkolaki będą mogły wziąć udział w konkursach z nagrodami: na najpiękniej zaśpiewaną kolędę i najśliczniej namalowaną choinkę. Zabawa choinkowa dla dzieci nie może odbyć się bez obecności świętego Mikołaja, który wręczy mały upominek. Gdy paczki zostaną rozdane, na wszystkich uczestników balu będzie czekał drobny poczęstunek w formie ciasta i soczku. Na zakończenie, dzieci obejrzą projekcję baki „Dziewczynka z zapałkami” na dużym ekranie.

Wszystkie grupy w przedszkolu uczestniczyły aktywnie w przygotowaniach do grudniowej imprezy. Maluchy smarowały klejem brzegi pasków kolorowego papieru i łączyły je razem, tworząc łańcuch na choinkę. Starszaki odcinały kawałki bibuły i przekładały na przemian, wykonując trochę bardziej skomplikowany łańcuch. Gotowe dekoracje dzieci powiesiły na choince, ubranej w jasne światełka i ręcznie malowane bombki. Wychowawcy grup pomogli przedszkolakom przygotować gwiazdki i śnieżynki z papieru, a następie ozdobili nimi salę, w której będzie organizowana zabawa choinkowa dla dzieci.

Aby stworzyć świąteczną atmosferę, dzieci proszone są o przyjście na bal w przebraniach nawiązujących do zimy. Jeśli chodzi o zimowe kreacje, to jest wiele możliwości. Dzieci mogą przebrać się za śnieżynki, elfy, bałwanki lub za postaci ze znanych i lubianych bajek takich jak „Kraina Lodu” czy „Królewna Śnieżka”. Z pewnością nie będzie problemu z wyborem stroju, ponieważ jest wiele sklepów i wypożyczalni z przebraniami dla dzieci na różne okazje. Inną opcją jest samodzielne wykonanie kostiumu z rodzicem w domu. Mamy wtedy pewność, że strój dziecka będzie oryginalny i niepowtarzalny.

Szykuje się niezapomniana zabawa choinkowa dla dzieci. Wszystkie przedszkolaki i ich rodzice nie mogą doczekać się piątkowego balu, organizowanego z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Na imprezie będzie obecny fotograf, który uwieczni na zdjęciach najlepsze momenty zabawy oraz sfotografuje każde dziecko, siedzące na kolanach świętego Mikołaja. Takie zdjęcie będzie z pewnością wspaniałą pamiątką dla malucha i jego rodziny.