boboline.pl

Parenting i Rodzicielstwo

prezenty na roczek
Dziecko

Najbardziej trafione prezenty na roczek

Pierwsze urodziny dziecka to niezwykle ważne wydarzenie w życiu całej rodziny. Jeśli zostałaś zaproszona na taką uroczystość, dobrze przemyśl podarunek, jaki wręczysz maluchowi. Prezent z okazji pierwszych urodzin bez wątpienia powinien być wyjątkowy i najlepszej jakości. Może on być w pełni praktyczny albo symboliczny. Sprawdź nasze propozycje i wybierz trafiony prezent dla roczniaka. 

Prezenty personalizowane 

Podarunki symboliczne, ze specjalną dedykacją, grawerowane- właśnie takie prezenty są wręczane najczęściej. Przeważnie nie mają one funkcji praktycznej, ale będą stanowić na pewno doskonałą pamiątkę z okazji pierwszych urodzin dziecka. Srebrna łyżeczka, ozdobna grzechotka, złota zawieszka, kolczyki, a może fotoksiążka z najpiękniejszymi zdjęciami z pierwszego roku życia malucha? Wybór podarunków dla roczniaka jest ogromny. Pamiętaj, tylko aby zamawiać je z odpowiednim wyprzedzeniem, ponieważ wykonanie prezentu personalizowanego czy grawera może trochę potrwać. 

Zabawki dla roczniaka 

Jeśli chcesz sprawić frajdę roczniakowi, wręcz mu zabawkę. Wybierając gadżet dla rocznego dziecka, zwróć szczególną uwagę na jego jakość i dopasowanie do etapu rozwoju dziecka. Świetnym wyborem będą prezenty dla niemowlaka ze sklepu Cocoshki, w tym zestawy plażowe z bezpiecznego silikonu, foremki, mata edukacyjna, wieża z kubeczków czy piramidka sensoryczna. 

Najlepiej wybierać zabawki edukacyjne, które będą wpływać na rozwój malucha. Niezbyt dobrym pomysłem są natomiast zabawki interaktywne, które nie angażują wystarczająco dziecka. Słabo sprawdzają się również pluszaki, których dziecko ma zapewne pod dostatkiem. 

Jeśli chcesz kupić roczniakowi zabawkę na urodziny, sprawdź dokładnie jej pochodzenie. Gadżet nie może zawierać małych ani ostrych elementów, ani być wykonany z toksycznych materiałów. Musi za to posiadać certyfikat jakości i konieczne atesty, a jego pochodzenie powinno być wiadome. W pełni bezpieczne zabawki dla dziecka to te ekologiczne, wykonane z drewna i malowane nietoksycznymi farbami. 

Prezenty praktyczne na urodziny dziecka

Jeśli nie masz pomysłu na prezent urodzinowy dla rocznego dziecka, spytaj jego rodziców, jaki gadżet przyda się najbardziej. Być może sprawdzi się pierwszy nocnik, gryzak na ząbkowanie, otulacz, zestaw ekologicznych kosmetyków albo komplet ubranek z bawełny organicznej? Praktyczny prezent sprawdzi się znacznie lepiej, niż kolejna nietrafiona zabawka, która za chwilę zostanie rzucona w kąt. 

Coraz częściej sami rodzice tworzą listę najbardziej przydatnych prezentów dla roczniaka. To doskonały pomysł, który sprawia, że maluch dostaje na urodziny dokładnie to, czego potrzebuje. 

Wyjątkowy prezent na pierwsze urodziny 

Zainwestuj w przyszłość dziecka, które właśnie ma pierwsze urodziny. Jeśli łączy Cię z nim bliska więź, świetnym pomysłem jest założenie konta oszczędnościowego, lokaty albo wykupienie pakietu zajęć rozwojowych dla maluszka. Tego rodzaju prezent zawsze uzgadniaj z rodzicami, natomiast nie ma wątpliwości, że to ogromna pomoc i inwestycja w przyszłość dziecka. Kieszonkowe zbierane na koncie już za kilka lat świetnie sprawdzą się, aby wykupić pierwszy kurs angielskiego czy zapisać dziecko na zajęcia gimnastyczne.