boboline.pl

Parenting i Rodzicielstwo

Parenting

Wózki dziecięce – cechy charakterystyczne poszczególnych modeli.

Wózek dziecięcy to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdego domu, w którym jest małe dziecko. Dzięki niemu podróżowanie staje się łatwiejsze, a spacery i rozwój dziecka jeszcze bardziej wzbogacony. Na co zwrócić uwagę wybierając odpowiednią spacerówkę?
Czy wózek spacerowy do samolotu powinien mieć szczególne cechy? Jak wybrać odpowiedni produkt?
Wybierając wózek dziecięcy warto skupić się na kilku czynnikach, którymi są m.in.:
– wiek dziecka,
– rozmiar niemowlaka,
– przeznaczenie,
– wielkość samego wózka,
– możliwości rodziców,
– miejsce przechowywania i sposób transportu,
– wiele innych.
Najważniejszymi parametrami wózków są: materiał wykonania, wielkość kół, stelaż – możliwość jego złożenia, elementy dodatkowe w postaci odblasków, dodatkowych kieszeni czy pasów zabezpieczających.
Wśród popularnych modeli wózków należy wyróżnić:
– gondola – jest to produkt wykorzystywany w pierwszym okresie życia niemowlaka. Jego cechą charakterystyczną jest stabilna konstrukcja, obudowane leże, zakryta powierzchnia leżenia. W wózku tym dziecko przyjmuje pozycję leżącą, a boczne ściany ograniczają możliwość przesuwania się czy wypadnięcia z jego wnętrza. Gondolę tę można również zazwyczaj swobodnie odczepić od całości, wykorzystując ją jako nosidełko.
– wózek spacerowy – coraz większa oferta producentów przypadła do gustu wielu odbiorcom. Dzięki nowoczesnemu podejściu możliwe jest wybranie spacerówki, która posiada różnorakie przeznaczenie. Jednym z innowacyjnych rozwiązań jest stosowanie specjalnych akcesoriów podróżniczych. Przykładem jest wózek spacerowy do samolotu. Jego głównymi cechami są: możliwość szybkiego, komfortowego złożenia oraz stosunkowo niewielka konstrukcja, która zmieści się w wyznaczonym luku bagażowym. Tego rodzaju wózek powinien być również lekki i w pełni komfortowy zarówno dla samego bobasa, jak i jego opiekunów. Poręczne akcesoria powinny być także wyposażone w specjalne uchwyty ułatwiające przenoszenie ich, podnoszenie czy pakowanie.
– parasolka – inną spacerówką wykorzystywaną w okresie dziecięcym jest spacerówka zwana parasolką. Jest to mniejsza wersja popularnych produktów do przewożenia dzieci. Wzbogacona jest o kilka ważnych elementów takich jak parasolka lub inną część osłaniającą dziecko od słońca czy deszczu, pasy bezpieczeństwa, podnóżki, itp. W tego rodzaju wózkach dzieci przyjmują pozycje siedzącą, a ich nóżki oparte są o specjalne elementy konstrukcyjne. Pasy przytrzymują malucha przed przemieszczaniem się, wychodzeniem z wózka czy wypadnięciem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.