boboline.pl

Parenting i Rodzicielstwo

Dziecko

Kiedy pierwsza wizyta u pediatry?

Pierwsza wizyta u pediatry z całą pewnością jest bardzo ważnym wydarzeniem zarówno w życiu każdego dziecka, jak i rodzica. To właśnie na wizycie omawiane są wszystkie niezbędne szczegóły związane z rozwojem dziecka. Wiele osób zastanawia się, kiedy pierwsza wizyta u pediatry powinna się odbyć. Warto się tego dowiedzieć oraz poznać wszystkie niezbędne szczegóły.

Kiedy pierwsza wizyta?

Pierwsza wizyta u pediatry niewątpliwie jest bardzo ważnym wydarzeniem. Zazwyczaj odbywa się ona do ukończenia przez dziecko sześciu tygodni, ponieważ jest to najbardziej optymalny termin, aby zapoznać się ze wszystkimi najważniejszymi kwestiami związanymi z rozwojem dziecka. Wizytę u lekarza warto wcześniej zaplanować. Dlatego po wyjściu ze szpitala z dzieckiem powinno się wybrać dla niego przychodnię, a także lekarza, do którego będzie się uczęszczać. Jest to bardzo istotna kwestia w całym tym procesie.

Cel wizyty

Pierwsza wizyta u pediatry z całą pewnością jest niezwykle istotna. To właśnie podczas niej lekarz w odpowiedni sposób zbada dziecko, a także sprawdzi, czy nie pojawiły się żadne nieprawidłowości. W przypadku tak małych dzieci jest to bardzo ważne, ponieważ nawet niewielkie problemy w ich przypadku mogą się dość szybko powiększyć. Oprócz tego podczas pierwszej wizyty lekarz pediatra zleci wszystkie niezbędne badania, które powinny zostać wykonane u dziecka. Dodatkowo skierowane zostanie ono na szczepienie, jeśli wszystko będzie w porządku.

Przebieg wizyty

Pierwsza wizyta u pediatry z dzieckiem zazwyczaj trwa kilkanaście minut. Lekarz powinien w bardzo dokładny sposób zbadać dziecko oraz sprawdzić wszystkie niezbędne elementy, które są w tym przypadku konieczne. Oprócz tego dziecko powinno być również zmierzone oraz zważone, aby móc kontrolować jego postępy. Oprócz tego lekarz powinien również sprawdzić odruchy noworodkowe, zmierzyć obwód klatki piersiowej, a także sprawdzić ciemiączko. Wszystkie te czynności mają bardzo duże znaczenie dla prawidłowego rozwoju każdego dziecka.

Istotne informacje

Podczas pierwszej wizyty lekarz zbierze cały wywiad lekarski, który dotyczy danego dziecka. Dlatego będzie zadawał jego rodzicom lub rodzicowi wiele pytań związanych ze stanem dziecka, a także z ciążą oraz porodem. Podczas wizyty warto również zapytać pediatrę o wszystkie najważniejsze kwestie, co do których nie jest się pewnym. Na pewno w odpowiedni sposób rozwieje on wszystkie wątpliwości, a także wskaże możliwe kierunki postępowania. Dlatego warto poradzić się lekarza, jeśli tylko odczuwa się taką potrzebę.