boboline.pl

Parenting i Rodzicielstwo

łóżeczko dla niemowlaka
Parenting

Wybieramy łóżeczka dostawne – co brać pod uwagę?

Łóżeczko dostawne to alternatywa dla standardowych miejsc do spania dla niemowlaków i małych dzieci. Niezaprzeczalną zaletą jest to, że zajmuje mało miejsca, więc najczęściej wybierane jest ze względu na niewielką przestrzeń w domu lub mieszkaniu. Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Podpowiadamy.

Wielkość łóżeczka dostawnego

Przy zakupie należy przede wszystkim zwrócić uwagę na wymiar tego mebla. Powinien on być dostosowany do rozmiarów naszego dziecka. Można jak najbardziej pokusić się o zakup nieco większego modelu, co tym samym jest korzystne z prostego względu – wraz ze wzrostem dziecka ten mebel może przez dłuższy czas spełniać swoją funkcję. Oczywiście nie należy przesadzać z zakupem na wyrost. Dla niemowlaka duże łóżeczko dostawne nie będzie wystarczająco komfortowe, a dla samego rodzica dbanie o pociechę może być w pewnym stopniu utrudnione.

Łóżeczko z funkcją regulacji

Warto poszukać łóżeczka, które będzie wyposażone w różnorakie funkcje regulacji. Pozwoli to dostosować ten mały mebel do potrzeb zarówno dziecka, jak i rodziców. Główna regulacja opiera się na dostosowaniu łóżeczka do wysokości łóżka. W ten sposób można przez całą noc mieć wygodny wgląd na niemowlaka. Niektóre modele umożliwiają także nachylenie pod małym kątem, co przydaje się w momencie w którym dziecko trapi infekcja utrudniająca oddychanie oraz umożliwia bardziej swobodny dostęp podczas karmienia lub zabawy z maluchem.

Materiał wykonania łóżeczka dostawnego

Klasyczne modele łóżeczek wykonane są z wytrzymałych, drewnianych elementów. Wpływa to jednak w istotny sposób na samą wagę nawet niewielkiego mebelka. Dość popularne są natomiast te wykonane ze aluminiowego stelażu, który gwarantuje niezachwianą stabilność. Wybór powinien być podyktowany wyłącznie własnymi potrzebami, ponieważ oba te rozwiązania są w pełni bezpieczne dla dziecka.

Osobną kwestią jest materiał z jakiego wykonane są ścianki. Mogą być wykonane zarówno z drewna, jak i z różnorakich innych, miękkich materiałów. Na pewno plusem tkaniny z drobnymi oczkami w miejscu ścianek jest jej przewiewność, elastyczność i brak ryzyka przypadkowego uderzenia się dziecka o sztywny element.

Dodatkowe akcesoria

Wśród niezbędnych dodatków warto rozważyć przede wszystkim zakup dedykowanej moskitiery, która ochroni dziecko przed owadami, szczególnie podczas pobytu w ogrodzie. Niezbędny może okazać się także zakup specjalnego materaca dostosowanego do wieku maluszka. Warto wspomnieć także o zabawkach, które można w prosty sposób przytwierdzić do takiego łóżeczka, na przykład karuzelę na baterie.

Szeroką ofertę takich produktów można znaleźć między innymi w sklepie internetowym https://www.wozki-foteliki.pl/87-lozeczka-dostawne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.