boboline.pl

Parenting i Rodzicielstwo

Parenting

Koloryzacje siwych włosów

Pierwszy siwy włos kobiety zazwyczaj zauważają w wieku około 34 lat, jednak z różnych przyczyn siwienie włosów może pojawić się o wiele wcześniej. Siwe włosy dla niektórych mogą problemem, który spędza sen z powiek. Dla innych jest to kwestia zupełnie nieistotna. W dzisiejszych czasach salony fryzjerskie oferują wiele zabiegów, które pomagają ukryć siwe włosy lub wypielęgnować je i sprawić że będą pełne blasku. Koloryzacja włosów może być całkowita i diametralnie zmienić nasz wizerunek. Brązowe włosy możemy zmienić na blond, rude lub jakikolwiek wymarzony przez nas kolor. Możliwości są niemal nieograniczone. Niestety, taka całkowita zmiana wiąże się z regularnym farbowanie odrostu u fryzjera lub samodzielnie. Dla kobiet które prowadzą intensywny tryb życia taki obowiązek może być sporym utrudnieniem. Jednak nie musi to oznaczać całkowitej rezygnacji z farbowania siwych włosów. Tutaj z pomocą przychodzą nam pasemka. Od kilki lat możemy zauważyć, że różne rodzaje pasemek takie jak, baleyage lub sombre, wpisują się aktualne trendy oraz są bardzo pożądaną fryzurą przez klientki salonów fryzjerskich. Nie da się ukryć że taki rodzaj koloryzacji nie wymaga od nas zbyt częstych wizyt u fryzjera. Dzięki delikatnym przejściom między naturalnym kolorem naszych włosów a kolorem pasemek nie musimy martwić się widocznym odrostem.
Pasemka w kolorze blondu lub rudości nie wymagają dużej ingerencji w strukturę włosa. ponieważ fryzjer nie musi wykonać zabiegu dekoloryzacji. Dzięki delikatnym blond lub miedzianym pasemkom kolor włosów będzie wyglądał świeżo a siwiejące pasma nie będą zwracać na siebie zbyt dużej uwagi. Podczas wizyty u fryzjera warto również zdecydować się na zabieg regenerujący lub nawilżający włosy. Dzięki temu włosy będą wyglądać na bardzo zadbane a koloryzacja będzie prezentować się jeszcze piękniej. Kondycja włosów na duży wpływ na efekt końcowy. Natomiast ciemne pasemka na siwych włosach mogą nadać fryzurze charakteru oraz ekstrawagancji. Niestety na ciemnych włosach pojawiające się siwe włosy są bardziej widoczne niż w przypadku kolorów jaśniejszych. Uzyskanie efektu pasemek może być trochę trudniejsze ale efekt jest tego warty. Z pewnością kobieta w takiej fryzurze zostanie zauważona przez każdego. Warto też zaznaczyć, że ciemne pasemka na siwych włosach mogą być doskonałą bazą dla późniejszego całkowitego farbowania włosów. Jeżeli zaczniemy przygodę z farbowaniem włosów od delikatnych pasemek, późniejsza zmiana koloru nie będzie aż tak drastyczna.
Należy też pamiętać że dobór odpowiedniego stylisty fryzur jest kluczowy, jeżeli chcemy się cieszyć nienaganny, wyglądem naszych włosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.