boboline.pl

Parenting i Rodzicielstwo

Dlaczego warto mieć dla dziecka leżaczek
Dziecko

Dlaczego warto mieć dla dziecka leżaczek?

Leżaczek niemowlęcy coraz częściej znajduje się na liście wyprawowej u młodych rodziców. Dla wielu osób jest bowiem po prostu niezbędnym elementem wyposażenia, bez którego ciężko by się było zająć małym dzieckiem, zwłaszcza jeżeli podczas dnia planuje się także wykonywanie jakichś domowych czynności. Popularne leżaczki bujaczki mają bardzo dużo zalet, o których więcej piszemy w naszym artykule. A więc dlaczego warto jest mieć w domu leżaczek dla dziecka?

Jakie są zalety leżaczków niemowlęcych?

Leżaczki dziecięce są tak chętnie kupowane przez rodziców przede wszystkim ze względu na to, że dzięki nim rodzic zawsze ma możliwość pogodzenia obowiązków domowych z zajmowaniem się małym dzieckiem. Wystarczy tylko postawić leżaczek bujaczek obok kuchni czy obok łazienki i spokojnie, mając cały czas malucha na oku, przygotować obiad czy zetrzeć kurze.

O zalety leżaczków niemowlęcych zapytaliśmy doradcę klientów ze sklepu internetowego Forkids.pl, w którym można kupić bardzo dużo rodzajów akcesoriów dla dzieci i rodziców. W rozmowie z nami wskazał nam także wiele zalet korzystania z leżaczków bujaczków dla samych dzieci:

Leżaczki dziecięce zapewniają dużo komfortu małemu dziecku, który potrzebuje mieć stały kontakt z rodzicem. Tego typu akcesoria dla dzieci są lekkie, dzięki czemu zawsze można je ustawić obok siebie. Położony w leżaczku maluch może przez cały czas obserwować, co robi rodzic, dzięki czemu jest bardzo spokojny i czuje się w pełni bezpiecznie. Dużo modeli leżaczków dla niemowlaków ma też dodatkowe funkcje, np. pozytywki, melodyjki czy światełka, które są w stanie dodatkowo zająć dziecko.

To jednak jeszcze nie wszystkie zalety leżaczków dla dzieci. Jest to także bardzo przydatna rzecz przy ich usypianiu. Funkcje drgania i bujanie szybko uspokoją i rozluźnią nawet najbardziej niespokojne dziecko, dzięki czemu będzie mogło szybko zasnąć. Niektóre modele leżaczków niemowlęcych mają także funkcje zmiany kąta nachylenia oparcia, co sprawia, że mogą być też stosowane jako wygodne krzesełka do karmienia.

Jak wybrać odpowiedni leżaczek dziecięcy?

Przede wszystkim trzeba sprawdzić, czy oglądany leżaczek na pewno będzie w pełni bezpieczny dla dziecka. Czy posiada atesty jakości, czy nie ma w nim żadnych ostrych zakończeń oraz z jakich jest wykonany materiałów. Koniecznie przed zakupem trzeba też sprawdzić jego stabilność. Bardzo ważne jest też to, jakie są z nim zastosowane elementy do zabezpieczania przebywającego w leżaczku dziecka. Na pewno muszą być w nim pasy do przypinania, warto jednak także zadbać o to, żeby w leżaczku była też blokada dla dziecka, która sprawi, że dziecko na pewno samo z leżaczka nie będzie mogło wyjść.

Wybierając leżaczek bujaczek dla dziecka trzeba też sprawdzić jego funkcjonalność. Jeżeli często gdzieś wyjeżdżamy z dzieckiem, wtedy na pewno lepiej jest wybrać leżaczek, który jest po prostu lżejszy i ma możliwość łatwego złożenia. Koniecznie trzeba też sprawdzić, czy będzie go łatwo wyczyścić, czyli czy ma możliwość np. zdjęcia i wymiany pokrowca. Leżaczki dziecięce mogą mieć też dużo dodatkowych udogodnień, np. dodatkowe, kolorowe zawieszki, elektroniczna zmiana ustawień, czy dodatkowe tryby wibracji.

Czy leżaczki bujaczki mogą mieć jakiś negatywny wpływ na rozwój dzieci?

Część rodziców twierdzi, że stosowanie leżaczków dziecięcych może im szkodzić. Powodem takich obaw jest to, że często umieszczane w leżaczku dziecko będzie miało po prostu zbyt mało ruchu. Istnieje oczywiście takie ryzyko, ale zależy to tylko od rodziców i od tego, czy będą stosowali takie udogodnienia tylko w sytuacjach, gdy potrzebują po prostu trochę czasu dla siebie, czy będą go nadużywali i umieszczali w leżaczku dziecko zbyt często.