boboline.pl

Parenting i Rodzicielstwo

fotelik dla dziecka
Dziecko

Czy warto kupić fotelik Joie Stages?

Nieważne, czy udajemy się z dzieckiem w krótką, czy dłuższą podróż autem. Posiadanie odpowiedniego fotelika samochodowego jest koniecznością! I to nie tylko z powodu zapewnienia komfortu użytkowania, ale przede wszystkim bezpieczeństwa. Jaki wybrać? Najlepiej taki dopasowany do wieku dziecka. W przedziale 0-25 kg interesującą propozycją jest model marki Joie Stages, którego starannie przemyślany projekt obejmuje montaż przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy. Dlaczego jeszcze warto go wybrać?

Montaż fotelika w aucie

Jak zostało to już wcześniej wspomniane, fotelik Joie Stages można ustawić przodem (grupa 9-25 kg) i tyłem (0-18 kg) do kierunku jazdy. Jak dowodzą specjaliści, przewożenie tyłem jest najbezpieczniejsze dla malucha, gdyż rozkłada przeciążenia na większą powierzchnię ciała, co skutkuje mniejszym ryzykiem obrażeń podczas potencjalnego zderzenia czołowego. A gdy tylko malec zacznie gorzej znosić jazdę tyłem, można obrócić siedzisko do pozycji przodem, pod warunkiem że maluszek osiągnął wagę co najmniej 9 kg (zalecana). 

Wbudowane systemy

Atutem fotelika Joie Stages jest nie tylko montaż w obu kierunkach jazdy, ale również obecność specjalnych systemów i udogodnień. Jednym z nich jest Side Impact Security, którego zadaniem jest zwiększenie ochrony w przypadku bocznego uderzenia. Chroni szyję, głowę i organy wewnętrzne przed skutkami kolizji. A w połączeniu ze stalową skorupą zapewnia maluszkowi najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Regulacja

Przyjemna podróż to również wygodna podróż. Producent fotelika Joie Stages zadbał również o ten aspekt, czego przykładem jest możliwość płynnej regulacji oparcia. Gdy tylko zajdzie taka konieczność, można dowolnie zmienić jego kąt nachylenia, aby malec mógł uciąć sobie spokojną i niczym nie zakłóconą drzemkę. Do tego dochodzi regulacja zagłówka i pasów, przez co fotelik można idealnie dopasować do aktualnego wzrostu dziecka, sprawiając że rośnie razem z nim!

Z myślą o najmłodszych

Fotelik Joie Stages to bez wątpienia model, który pokochają wszyscy rodzice! O tym fakcie decyduje wiele aspektów. Jednym z nich jest obecność dodatkowej wkładki wypłycającej, dzięki czemu może być używany nawet przez wcześniaków czy niemowlęta! Modułowa wkładka redukcyjna składa się z 3 części i ma za zadanie zapewnić smykowi optymalną pozycję dopasowaną zarówno do jego sylwetki, jak i wieku.

Fotelik Joie Stages to zatem idealny wybór dla wszystkich rodziców (i ich dzieci), którzy poszukują bezpiecznego, praktycznego i zarazem wygodnego modelu – do wspólnych, rodzinnych wycieczek.