boboline.pl

Parenting i Rodzicielstwo

Redukcja cellulitu falą uderzeniową
Lifestyle

Redukcja cellulitu falą uderzeniową – działanie, efekty

Medycyna estetyczna znalazła sposób, który pozwala na znaczną lub nawet całkowitą redukcję cellulitu. Jest to fala uderzeniowa – bezpieczna, bezbolesna i efektywna technologia służąca do modelowania sylwetki. Doskonale radzi sobie nawet z cellulitem o wysokim stopniu zwłóknienia. Wyjaśniamy, na czym polega.

Jak fala uderzeniowa umożliwia redukcję cellulitu?

Fala uderzeniowa, nazywana inaczej falą akustyczną (ang. Acoustic Wave Therapy, w skrócie AWT), to jedna z najskuteczniejszych i najmniej inwazyjnych metod modelowania sylwetki, usuwania cellulitu i redukcji miejscowo zmagazynowanej tkanki tłuszczowej. Z terapii falą uderzeniową skorzystamy m.in. w warszawskiej Klinice Miracki – skuteczny zabieg na cellulit z zastosowaniem tej innowacyjnej technologii nosi nazwę Storz Medical.

Fale akustyczne odznaczają się wyjątkową siłą, dzięki czemu obejmują swoim zasięgiem duży obszar ciała. Efektem ich działania jest lipoliza (rozpad komórek tłuszczowych) oraz pobudzenie komórek skóry do przebudowy kolagenu, czyli naturalnej, intensywnej regeneracji, a w konsekwencji także redukcji cellulitu.

Skuteczny zabieg na cellulit

W pierwszej kolejności kosmetolog nakłada żel USG, który zwiększa skuteczność dotarcia fal w wybrany obszar. Następnie przykłada specjalne głowice do wybranego obszaru ciała. Jedna sesja zabiegowa trwa zwykle około 30 minut. W zależności od indywidualnych cech pacjenta i oczekiwanej redukcji cellulitu wykonuje się od 5 do 10 zabiegów w kilkudniowych odstępach.

Fale akustyczne emitowane są przez powłoki skóry, dzięki czemu naskórek pozostaje nienaruszony. Energia urządzenia dociera do głębokich warstw skóry i podgrzewa je, co stymuluje produkcję kolagenu. Mocne drgania, wywoływane przez falę akustyczną, niszczą komórki tłuszczowe (adipocyty). Specjalna głowica wykonuje dodatkowo drenaż limfatyczny, który usprawnia redukcję cellulitu i usuwanie tkanki tłuszczowej za pośrednictwem naturalnych procesów metabolicznych.

Zabieg Storz Medical na cellulit jest całkowicie bezpieczny – nie wymaga żadnych cięć czy naruszania tkanek. Nie ma też ryzyka przegrzania skóry, ponieważ fale akustyczne działają w wyniku podciśnienia wytwarzanego po kontakcie ze skórą, nie dając efektu termicznego, dzięki czemu zabieg można powtarzać w kilkudniowych odstępach.

Modelowanie sylwetki falą uderzeniową – efekty

Efekt działania fali uderzeniowej to przede wszystkim redukcja cellulitu oraz wyraźna poprawa jędrności skóry. Storz Medical to jeden z najskuteczniejszych zabiegów na cellulit – dzięki zastosowaniu fali uderzeniowej można usunąć nawet zwłókniałą „skórkę pomarańczową” III i IV stopnia.

Jak to możliwe? Cellulit tworzą podskórne depozyty tłuszczu, znajdujące się w tzw. przegrodach łącznotkankowych. Nierównomiernie rozłożona tkanka tłuszczowa wystaje, tworząc „pomarańczową skórkę”. Fale akustyczne skutecznie rozrywają błony komórek tłuszczowych, a także rozluźniają tkankę tłuszczową. Dodatkowo, urządzenie Storz Medical wspomaga usuwanie uszkodzonych komórek tłuszczowych i powoduje przemodelowanie struktury kolagenu w skórze, dzięki czemu efekty terapii są zauważalne bardzo szybko.

Zabieg antycellulitowy z wykorzystaniem fali akustycznej pozwala nie tylko zredukować „pomarańczową skórkę”, ale też znacznie zmniejszyć obwód brzucha, ud i pośladków. Usprawnia przepływ limfy, zwiększa cyrkulację krwi w obrębie tkanek, co dotlenia i wzmacnia zarówno naskórek, jak i skórę właściwą. Ciało po terapii staje się jędrne, sprężyste i mniej podatne na powstawanie rozstępów.

Po zabiegu zaleca się zwiększenie ilości wypijanej wody oraz podjęcie regularnej aktywności fizycznej, co przyśpieszy redukcję cellulitu i tkanki tłuszczowej. Pierwsze efekty widoczne są już po kilku dniach od rozpoczęcia terapii, jednak optymalnego ujędrnienia, wygładzenia i wyszczuplenia ciała można spodziewać się po około 2-3 miesiącach.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.