boboline.pl

Parenting i Rodzicielstwo

kosmetyki do włosów
Parenting

Prawidłowa pielęgnacja włosów rozjaśnianych

Tak jak pielęgnację ciała dopasowuje się zawsze do typu i potrzeb skóry, tak pielęgnacja włosów musi być dostosowana do aktualnych wymagań pasm. A zupełnie innych składników odżywczych będą potrzebować te, które szybko się przetłuszczają, a innych te, które są zniszczone wskutek regularnego rozjaśniania. Przesuszone kłaki na pewno trzeba porządnie nawilżać i natłuszczać. Jak więc to robić skutecznie w domowej pielęgnacji?

Pielęgnacja włosów rozjaśnianych powinna też uwzględniać bardzo modne ostatnio olejowanie. To jeden ze wspanialszych zabiegów. Koniecznie musisz zacząć go przeprowadzać, jeżeli jeszcze nie zaczęłaś tego robić, bo takie olejowanie zastąpi ci przeróżne nowoczesne kosmetyki do włosów. A jak je przeprowadzać? Najpierw określ typ swojego włosa, by potem przez Internet sprawdzić, jaki rodzaj olejku byłby dla niego odpowiedni. Największe znaczenie będzie mieć tutaj porowatość włosów. Włosy wysoko porowate, które mocno się puszą, prawdopodobnie polubią się ze zwykłą oliwą z oliwek, ale już olej kokosowy będzie tworzyć z nich wyłącznie siano, którego nijak nie da rady rozczesać. Sama wypróbuj różne opcje. Możesz też sięgnąć po olejek z pestek winogron bądź olej lniany. Za każdym razem pozostawiaj wybrany tłuszcz na włosach na przynajmniej piętnaście minut, po czym spłukuj go wodą z dodatkiem zwykłej odżywki.

Wybierając kosmetyki do włosów, od tej pory zawsze szukaj tych, w których składzie pojawią się pewne ilości substancji nawilżających. Pasma rozjaśniane zawsze potrzebują nawilżenia. Musisz je im zapewnić.

tricologica.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.