boboline.pl

Parenting i Rodzicielstwo

W co ubrać maluszka jesienią
Dziecko

W co ubrać maluszka jesienią?

Zmienna pogoda i krótsze dni sprawiają, że wiele rodziców nie chce wychodzić na kilkudziesięciominutowe spacery ze swoim dzieckiem. Najważniejszym powodem obaw jest ryzyko przeziębienia się malucha. Warto jednak pamiętać, że spacery w chłodne dni korzystnie wpływają na jego układ immunologiczny.

Zadbaj o odpowiedni strój

Planując wyjście z maluchem, należy skompletować jego ubiór, kierując się rozsądkiem. Nie warto bowiem przegrzewać organizmu dziecka, gdyż prowadzi to do wirusowych infekcji. Kompletując ubiór malucha, warto zdecydować się na wybór kilkuwarstwowego stroju. Taki układ umożliwi bowiem zdjęcie konkretnego elementu, gdy dziecku będzie zbyt ciepło. W przypadku jesiennych spacerów warto wybrać gruby kombinezon zapinany na suwak lub tzw. pajacyk. Dobrym rozwiązaniem jest również ubranie maluszka w ocieplany śpiworek. Tego typu ubrania można z łatwością zdjąć, jeśli aura pogody zmieni się na bardziej słoneczną. Świetną opcję stanowi ponadto welurowy, miły w dotyku pajacyk. Można go założyć na body lub śpioszki. W przypadku większych chłodów będzie on stanowił bazę pod ocieplany kombinezon. Strój maluszka można również wzbogacić dodatkami. Idealnie sprawdzą się: czapka, rękawiczki oraz buciki. Warto pamiętać, by były one wykonane z przyjemnego i ciepłego materiału. 

Pamiętaj o innych dodatkach!

Odpowiedni strój stanowi jedynie komponent wyprawki, którą należy przygotować, planując jesienny spacer z maluchem. W przypadku chłodnych dni warto bowiem pamiętać o zabraniu ciepłego posiłku oraz napoju. Świetnym rozwiązaniem jest wykorzystanie termoizolacyjnych pojemników. Przydatne mogą okazać się ponadto pieluchy. Jeśli aura jest deszczowa, warto zabezpieczyć wózek spadającymi z nieba przed kroplami. Na spacerze przyda się również ulubiona maskotka malucha. Szumiący miś uspokoi dziecko, jeśli będzie rozdrażnione. Warto pamiętać, by wszystkie rzeczy spakować do praktycznej torby. W przypadku wyboru tradycyjnej reklamówki odnalezienie potrzebnych akcesoriów może stanowić duży problem.

Planując spacer z maluchem, należy pamiętać o odpowiednim ubiorze dziecka, ulubionej maskotce np. szumiącym króliczku, jedzeniu, pieluchach oraz torbie na akcesoria.