boboline.pl

Parenting i Rodzicielstwo

Parenting

Jak zrobić łóżko dla dziecka tanim kosztem?

Wielu przyszłych rodziców, którzy czekają na swoją pierwszą pociechę, ma ogromny dylemat, gdy przegląda oferty sklepów meblowych w poszukiwaniu idealnego łóżeczka dla swojego malucha. Wybór jest tak duży i różnorodny, że naprawdę ciężko zdecydować się na jeden model. Ponadto, w modnych sklepach z asortymentem dla dzieci – takie stylowe i designerskie łóżeczka są bardzo drogie. Dlatego też, jednym z praktycznych i ekonomicznych rozwiązań jest samodzielne zrobienie łóżeczka. Jak to wygląda w praktyce? Co jest potrzebne? Podpowiedź poniżej.

Jak zrobić łóżko dla dziecka krok po kroku?

Zanim rodzic lub dziadkowie podejmą się zrobienia łóżeczka dla malucha – warto przejrzeć blogi internetowe osób, które zajmują się projektowaniem i dekorowaniem wnętrz dla dzieci. Można tam bowiem znaleźć wiele ciekawych inspiracji, jeśli chodzi o łóżeczka dla dzieci. Obecnie jest modnych tak wiele różnorodnych modeli, że można stworzyć również własnymi rękami niezwykle fascynujące wzory łóżeczek i to w zaledwie kilka/kilkanaście godzin we własnym domu. Najczęściej rodzice, którzy posiadają smykałkę do takich „ręcznych robótek” decydują się na zrobienie łóżka – domku, łóżka – tapczaniku lub bardzo prostego, minimalistycznego łóżeczka w stylu skandynawskim.

W co warto się zaopatrzyć?

Przed wybraniem się do marketu budowlanego lub do okolicznego zakładu stolarskiego i sklepu z narzędziami i akcesoriami – warto zrobić w domu wstępny, odręczny projekt jak to łóżko nasze będzie się prezentować w efekcie końcowym. Dobrze jest zaplanować dokładnie jego wymiary, ustalić z czego ma być wykonane oraz jaki ma mieć kolor. Dzięki temu łatwiej będzie obliczyć, co jest potrzebne do jego wykonania, a same jego tworzenie będzie prawdziwą przyjemnością.
Udając się do sklepu dobrze jest mieć już gotową listę zakupów. W przypadku łóżeczka obowiązkowo należy zaopatrzyć się w takie elementy jak choćby: deski drewniane, kołki meblowe, wkręty do drewna. Dobrze jest sprawdzić także, czy pan domu posiada wszystkie niezbędne narzędzia. Potrzebne będą między innymi: szlifierka, wiertarka, wkrętarka, papier ścienny. Będąc w sklepie, warto wyposażyć się od razu w farbę do drewna w kolorze, w którym ma być nasze łóżeczko.

Wystarczy tak naprawdę kilka godzin, by gotowe łóżeczko czekało na nasze maleństwo. Warto dokładnie posprawdzać, czy jest dobrze złożone oraz czy wszystkie wkręty i kołki są solidnie przymocowane do naszej konstrukcji. Nie należy również zapomnieć o zakupie wygodnego, funkcjonalnego i przyjemnego w dotyku materaca, który jest obowiązkowym elementem każdego łóżka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.