boboline.pl

Parenting i Rodzicielstwo

Zdrowie

Maska antywirusowa FFP3 – jakie ma zastosowania?

Ochronne maseczki FFP3 to środki ochrony własnej, które charakteryzują się bardzo wysokim stopniem filtracji. Zatrzymują nawet 98-99% cząsteczek lotnych, w tym gazów, pyłów, zarodków grzybów, wirusów, bakterii. W poszukiwaniu najskuteczniejszego sposobu zabezpieczenia dróg oddechowych przed wnikaniem szkodliwych substancji, warto sięgnąć po skuteczną maseczkę FFP3. Jest ona wielokrotnego użytku, co wydłuża jej żywotność i poprawia Twój komfort oraz bezpieczeństwo długofalowo.

Maseczka FFP3 – antywirusowa i specjalistyczna

Gdybyśmy mieli umieścić maseczkę FFP3 w zestawieniu dostępnych i skutecznych środków ochrony własnej, to zdecydowanie zajęłaby ona w nim pierwsze miejsce. Wynika to z wielowarstwowej budowy produktu, która sprawia, że jest barierą nie tylko dla cząsteczek wirusów, ale też innych szkodliwych substancji, w którymi mamy do czynienia np. w miejscach pracy. Chodzi tu przede wszystkim o dym, mgłę, cząsteczki aerozoli, w tym silnie toksyczne dla człowieka cząsteczki radioaktywne, żrące i rakotwórcze. Z tego względu maseczka FFP3 jest stosowana:

  • do ochrony przed wirusami, w tym zakażeniem SARS-2,
  • w obiektach medycznych,
  • w laboratoriach chemicznych,
  • w sanepidzie,
  • w rolnictwie przy opryskach,
  • w przemyśle chemicznym,
  • w przemyśle rafineryjnym.

Maseczka antywirusowa FFP3 zatrzymuje cząsteczki o wielkości nieprzekraczającej 0,6 μm. Uzyskanie takich wartości jest możliwe tylko wtedy, gdy szczelność jest na poziomie 95% (osiąganym także poprzez prawidłowe noszenie maseczki, tj. zadbanie o to, aby przylegała do nosa i brody).

Czym jest maseczka FFP3?

Skrót FFP3 wziął się od angielskich słów filtering face piece, który w dosłownym tłumaczeniu oznacza filtrującą osłonę twarzy. Cyfra „3” umieszczona na samym końcu pozwala odróżnić specjalistyczną maseczkę od pozostałych, które są równie skuteczne i zalecane w ochronie przed wirusami, lecz mają mniejszy współczynnik filtracji. Stoi on na jeszcze wyższym poziomie, jeśli decydujemy się na zakup maseczki z zaworkiem, czyli filtrem węglowym, który nie tylko wyłapuje zanieczyszczenia, ale też oczyszcza je.

 Z uwagi na to, że maseczki FFP3 są przeznaczone do wielokrotnego użytku i mają solidną konstrukcję oraz wysoką wydajność filtracji, ich cena jest wyższa od podstawowych maseczek jednorazowych czy chirurgicznych. W poszukiwaniu godnych zaufania produktów warto zaglądać od zaufanych internetowych sklepów medycznych. O produkcie i jego cechach przeczytasz w jednym z nich: https://medivon.pl/maska-antywirusowa-ffp3-jakie-ma-zastosowania/.