boboline.pl

Parenting i Rodzicielstwo

Jak wybrać niezawodne produkty do stylizacji włosów?
Lifestyle

Jak wybrać niezawodne produkty do stylizacji włosów?

Produkty do stylizacji włosów występują w wielu różnych wersjach, dlatego każdy może dobrać coś dla siebie. Rynek oferuje kosmetyki dla kobiet i mężczyzn, tworzone na bazie sprawdzonych składników. W efekcie codzienne układanie fryzury nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać! Przyjrzyjmy się temu, jakie produkty do stylizacji włosów warto mieć w swojej kosmetyczce. Co może nam się przydać?

Żel do włosów

Faktem jest, że niezawodne produkty do stylizacji włosów cieszą się bardzo dużą popularnością na rynku. Topowym produktem jest z pewnością żel do włosów, który trzeba dobrać starannie. To dobry wybór w przypadku krótszych fryzur, dzięki czemu sprawnie podkreślimy grzywkę i stworzymy pazurki. 

Żel do włosów ma na celu chronić kosmyki przed przesuszeniem. Jest odpowiedni na każdym rodzaju włosów, a jego nakładanie zajmuje kilka chwil. Aplikacja odbywa się za pomocą palców, przy czym wcześniej trzeba rozetrzeć małą ilość produktu w dłoniach. Pamiętajmy o tym, że żelu możemy używać na suche i mokre włosy!

Pianka do włosów

Kolejna propozycja to pianka do włosów, która pozwala zwiększyć objętość pasm. Odznacza się lekką konsystencją, dlatego włosy zachowują sprężystość przez długi czas. Kiedy postawić na taki kosmetyk? To świetny wybór dla włosów falowanych i kręconych. Uważajmy jednak z włosami suchymi, gdyż pianki zawierają alkohol wysuszający pasma. 

Jak korzystać z pianki do włosów? To zadanie jest banalnie proste – wyciskamy daną ilość produktu i wgniatamy w kosmyki. Ilość pianki jest zależna od długości włosów. Do krótkiej fryzury zastosujemy ilość podobną do orzecha włoskiego. Następnie należy wysuszyć włosy lub pozostawić do wyschnięcia. 

Wosk do włosów

Wosk do włosów pomaga nadać fryzurze pożądany kształt. To kosmetyk do włosów długich i krótkich, jednakże posiadaczki krótkich pasm powinny sięgać po niego rzadziej. Zbyt częsta aplikacja sprawi, że skóra głowy nie będzie mogła oddychać. Kobiety z długimi włosami mogą stosować kosmetyk do ułożenia odstających pasm lub podkreślenia końcówek. Na początku rozgrzewamy produkt w dłoniach, a potem nakładamy na pasma. Taka metoda sprawi, że doskonale podkreślimy atuty naszej fryzury! W celu dodania objętości możemy zastosować wosk blisko nasady włosów i wysuszyć je suszarką z dyfuzorem. 

Lakier do włosów

Odpowiednie wykończenie fryzury zazwyczaj wymaga zastosowania lakieru do włosów. Produkt dodatkowo chroni kosmyki przed warunkami pogodowymi. Bardzo ważne jest to, aby wybierać zaufane lakiery do włosów, które nie doprowadzą do sklejania się pasm. 

Lakier do włosów jest idealnym wyborem dla każdego. To must have podczas utrwalania fryzury, dlatego bardzo chętnie stosujemy go na specjalne okazje. Lakiery o mocniejszym utrwaleniu wybierać powinniśmy wtedy, gdy mamy mocne, sztywne i grube włosy. Do cienkich pasm z kolei sprawdzają się słabsze formuły. Zadbajmy o równomierną aplikację, która z pewnością spełni nasze oczekiwania. 

Gdzie można znaleźć skuteczne produkty do stylizacji włosów? Częstym wyborem klientów są drogerie internetowe, które pozwalają szybko i tanio zamówić wszystkie potrzebne kosmetyki. 

Materiał zewnętrzny