boboline.pl

Parenting i Rodzicielstwo

Dom

Rękawiczki zimowe dla niemowląt – co wybrać?

Zimowy strój niemowlaka powinien składać się z samych ciepłych i komfortowych elementów. Na pewno nie może w nim zabraknąć porządnych rękawiczek, które zabezpieczą skórę dłoni maluszka przed nadmiernym wychłodzeniem. Jakie rękawiczki zimowe dla niemowląt warto więc kupić? Z czego powinny być wykonane, aby nie doprowadziły do reakcji alergicznej? No i czy wygląd ma w tym przypadku jakiekolwiek znaczenie, czy w ogóle nie trzeba się nim przejmować?

Maluchy uwielbiają spędzać wolny czas na świeżym powietrzu. Nawet niemowlakom trzeba na to pozwolić i to nawet zimą, gdyż nic nie wpłynie na ich zdrowie tak dobrze jak aktywność, która odbędzie się na dowrze. Z maluchem rodzice powinni regularnie spacerować. Taki codzienny, chociażby krótki rozruch na świeżym powietrzu jest absolutnie obowiązkowy. Mały brzdąc powinien zresztą na bieżąco zapoznawać się z otaczającym go światem i się z nim oswajać niezależnie od pory roku. Zima może być dla niego naprawdę fascynująca. To właśnie ona wystawi go na pierwsze spotkanie z nietypowymi warunkami atmosferycznymi. Aby jednak móc wyjść z maluchem na dwór w momencie, gdy na zewnątrz panuje ujemna temperatura i wieje mroźny wiatr, trzeba go odpowiednio ubrać, decydując się także na założenie porządnych rękawiczek. Niemowlak powinien ich używać już od końca jesieni i to aż do samego początku wiosny.

A jak wybrać idealne rękawiczki zimowe dla niemowląt? Na pewno trzeba zwrócić uwagę na to, z czego je wykonano. To właśnie typ materiału odpowie za to, czy będą one w stanie odpowiednio zabezpieczyć delikatną skórę przed zimnem. A skóra niemowlaka jest szczególnie wrażliwa na kontakt z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Pod wpływem silnego mrozu może się wyraźnie przesuszać i podrażniać. Nawet dobry krem nie zniweluje efektów ubocznych zaniedbania wynikającego z nieodpowiedniego przygotowania dziecka do zimowych spacerów. Porządne rękawiczki powinny być zatem wykonane z grubego, miękkiego i zarazem przyjemnego w dotyku materiału. Dobrze sprawdzi się tutaj m.in. polar. Warto też postawić na model, który będzie dodatkowo ocieplany od środka. Jeszcze lepiej ogrzeje on dziecięcą skórę.

Czasami bywa jednak tak, że maluch totalnie nie chce nosić swoich rękawiczek. Mimo tego, że zostały one idealnie dopasowane do jego rączek, on wciąż je próbuje ściągać albo zaczyna je gryźć. Co wtedy? W takim przypadku dobrze sprawdzą się rękawiczki zimowe dla niemowląt wyposażone w dodatkowy sznurek. Nie ma takiej opcji, aby dziecko samo je sobie ściągnęło.