boboline.pl

Parenting i Rodzicielstwo

Czym jest dieta pudełkowa
Zdrowie

Czym jest dieta pudełkowa?

W ostatnich latach dieta pudełkowa bardzo zyskała na popularności. To nie tylko dobre rozwiązanie dla osób pragnących się odchudzać, ale również dla każdego, kto pragnie żyć zdrowo, a przy okazji nie tracić czasu na gotowanie.

Skąd wziął się catering pudełkowy?

Jeszcze kilka lat temu jedynym sposobem na to, aby schudnąć zgodnie ze wskazówkami wykwalifikowanego dietetyka, było udać się do niego na wizytę i otrzymać rozpiskę z jadłospisem na kolejne dni. Takie menu tylko częściowo ułatwiało zadanie osobie pragnącej schudnąć lub postępować zgodnie z zasadami diety przy swoim schorzeniu – na przykład cukrzycy czy chorej tarczycy. Dzięki niemu można było sprawniej przygotować listę zakupów i każdego dnia wiadomo było, co gotować. Wciąż jednak wymagało to spędzania mnóstwa czasu w kuchni. Jeśli natomiast chodzi o jedzenie na dowóz, byliśmy zdani głównie na fast food – pizzę, dania chińskie lub gotowe dania restauracyjne.

Catering dietetyczny okazał się strzałem w dziesiątkę – połączeniem posiłków na dowóz ze składem diety sprzyjającym zdrowemu odchudzaniu!

Catering dietetyczny Lublin – jak to funkcjonuje?

Jeśli chodzi o catering dietetyczny Lublin ma swój oddział Prima Food, który funkcjonuje na terenie całego miasta i jego okolic. Dzięki temu mieszkańcy Lublina mogą odchudzać się w maksymalnie wygodny dla siebie sposób.

Zasada działania cateringu jest bardzo prosta. Wystarczy na stronie Prima Food wypełnić odpowiedni formularz, w którym wybiera się rodzaj, kaloryczność diety i ewentualnie zmodyfikować lekko jej skład. Następnie określa się w kalendarzu dokładne dni i godziny dostaw – tak, aby każdego dnia otrzymywać posiłki pod wskazany adres wtedy, gdy można je wygodnie odebrać.

Jak można schudnąć na cateringu dietetycznym?

Osoby wybierające catering dietetyczny w Lublinie jako sposób na odchudzanie mają bardzo ułatwione zadanie. Nie muszą prawie wcale robić zakupów – wystarczy, by zawsze miały pod ręką butelkę z wodą, której przy każdej diecie należy pić odpowiednio dużo. Dostarczane posiłki są podzielone na wygodne pudełka – do zjedzenia bezpośrednio lub po przełożeniu na talerz, i ewentualnym podgrzaniu obiadu. Takie pakunki można ze sobą zabrać na piknik lub do pracy, co jest niewątpliwie olbrzymią zaletą diety pudełkowej.

Na cateringu dietetycznym chudniesz i prawie o tym nie myślisz. Dostarczane jedzenie jest kolorowe, smaczne i zapewnia Ci sytość aż do kolejnego posiłku, po który sięgasz, gdy zaczynasz czuć się głodny. Dzięki pudełkom nie podjadasz, nie robisz niekontrolowanych zakupów spożywczych, a co za tym idzie – Twoja masa ciała sukcesywnie się zmniejsza!

Warunkiem uzyskania korzystnych efektów jest nie tylko przestrzeganie diety pudełkowej, ale również wybranie odpowiedniej kaloryczności. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do tego, ile powinieneś ich spożywać, skorzystaj z gotowych kalkulatorów kalorii dostępnych w sieci lub skontaktuj się z przedstawicielem Prima Food – on z pewnością pomoże Ci dokonać słusznego dla Twojego zdrowia wyboru!