boboline.pl

Parenting i Rodzicielstwo

wybielanie nakładkowe
Lifestyle

Na czym polega wybielanie nakładkowe?

Piękne i zdrowe zęby są wizytówką człowieka. Wiele osób, chcąc poprawić wygląd swojego uśmiechu, decyduje się na wybielanie nakładkowe. Jest to metoda niezwykle popularna, dająca znakomity efekt.

Piękne i zdrowe zęby są wizytówką człowieka. Wiele osób, chcąc poprawić wygląd swojego uśmiechu, decyduje się na wybielanie nakładkowe. Jest to metoda niezwykle popularna, dająca znakomity efekt. Podzielona jest na dwa etapy – gabinetowy i domowy. Większość czynności pacjent wykonuje w zaciszu domowym.

wybielanie nakładkowe

Etap gabinetowy – konsultacja ze stomatologiem

Wybielanie zębów zawsze realizowane powinno być pod okiem specjalisty. Nie należy decydować się na rozjaśnianie kolorytu uzębienia bez konsultacji ze stomatologiem. Jeżeli zależy nam na wybieleniu zębów o kilka tonów, koniecznie umówić powinniśmy się na wizytę w gabinecie dentystycznym.

Wybielanie nakładkowe Kraków rozpoczyna się od etapu gabinetowego. Na pierwszym spotkaniu w trakcie konsultacji stomatolog oceni naturalną barwę uzębienia. Zrealizuje także dokładną dokumentację fotograficzną. Ważne jest, aby pacjent przed rozpoczęciem wybielania wykonał profesjonalną higienizację. Kolejnym krokiem jest pobranie wycisku łuku zębowego, który wymagany jest do przygotowania nakładek celuloidowych. Na następnej wizycie pacjent otrzymuje nakładki wraz ze strzykawkami wypełnionymi żelem wybielającym. Dentysta Krakówmusi wówczas dokładnie poinstruować pacjenta, jak należy postępować podczas procesu wybielania w domu.

Etap domowy – użycie substancji wybielającej

Zanim nakładki umieszczone zostaną w jamie ustnej, pacjent powinien dokładnie wyszczotkować i oczyścić zęby przy udziale nici dentystycznej. Następnie należy niewielką ilość substancji wybielającej umieścić na nakładkach, oczywiście od strony powierzchni wargowych uzębienia. Pacjent zachować powinien szczególną uwagę podczas korzystania z nakładek. W sytuacji, gdy preparat dostanie się na błonę śluzową, należy w szybkim tempie go usunąć chusteczką higieniczną bądź suchą szczoteczką do zębów. Nakładki znajdować powinny się w jamie ustnej od 4 do 8 godzin. Długość czasu zależna jest od stężenia preparatu oraz efektu, jaki pacjent chce osiągnąć. Ostatnim krokiem jest wyciągnięcie nakładek, a następnie dokładne ich oczyszczenie pod strumieniem bieżącej wody z resztek preparatu. Po procesie wybielania uzębienia może pojawić się nadwrażliwość zębów, zaleca się wówczas stosowanie specjalistycznej pasty.

Profilaktyka stomatologiczna Kraków gwarantuje zdrowe i piękne zęby. Na spotkania w gabinecie dentystycznym umawiać powinniśmy się nie tylko w sytuacji, gdy zauważamy niepokojące zmiany w uzębieniu, ale kontrolne wizyty odbywać należy co najmniej raz w roku. Dłuższe zwlekanie może negatywnie odbyć się na stanie naszego uzębienia.