boboline.pl

Parenting i Rodzicielstwo

Ego
Lifestyle

Ego – gra, w którą zagrasz ze znajomymi. Dowiedz się więcej o tej grze towarzyskiej

Istnieje wiele rodzajów gier, których nadrzędnym zadaniem jest umilenie popołudnia czy też wieczoru. Są gry przeznaczone dla dwóch osób, ale także dla większej liczby. W piątkowe czy sobotnie wieczory dobrze jest zagrać ze znajomymi w grę towarzyską. To świetna zabawa, która z pewnością spodoba się każdemu. Jedną z nich jest Ego, gra, która dostępna jest w kilku ciekawych wariantach. Z pewnością stanie się atrakcją niejednej imprezy, dlatego dowiedz się koniecznie na czym zabawa polega. 

 1. Gra towarzyska – Ego
 2. Proste zasady gry
 3. Ego – gra, która ma kilka wariantów

Gra towarzyska – Ego

Jak już zostało wspomniane, Ego to bardzo popularna, fajna gra towarzyska, której celem jest sprawdzenie, czy znasz swoich przyjaciół. Ale nie tylko, bowiem gra doskonale sprawdzi się również w gronie rodzinnym. W kwadratowym pudełku znajdziesz między innymi:

 • 18 dużych żetonów odpowiedzi,
 • 220 dwustronnych kart z pytaniami,
 • 120 małych żetonów (do obstawiania),
 • instrukcja
 • oraz plansza do gry.

W rozgrywce może wziąć udział maksymalnie 6 osób. Minimalna liczba graczy to z kolei dwie osoby. 

Proste zasady gry

Gra ego jest naprawdę bardzo łatwa i pozwala się lepiej poznać uczestnikom gry. Na czym polega? Zasady są banalnie proste! Wybrany zawodnik losuje jedno pytanie spośród 440 dostępnych (przypomnijmy, w grze jest 220 dwustronnych kart z pytaniami). Po wylosowaniu, gracz czyta je na głos oraz odpowiada na zadane pytanie (jednak tak, aby inni zawodnicy nie widzieli jego odpowiedzi). Gracze obstawiają żetony oraz wybierają poprawną odpowiedź według nich. Kiedy wszyscy uczestnicy udzielą odpowiedzi następuje odkrycie żetonów. Osoba, która odpowiedziała zgodnie z osobą, która odpowiadała na pytanie zdobywa żetony. Zostaje zwycięzcą osoba z największą liczbą żetonów, bowiem ego gra polega na trafnym odpowiadaniu. To doskonała rozrywka dla całej rodziny, ale także w gronie przyjaciół. 

O co możesz zostać zapytany w tej grze? Są różne tematy, takie jak kwestie rodzinne, sprawy społeczne, ale również o to, jakbyś się zachował w danej sytuacji. Ciekawe dyskusje to nieodłączny element tej gry. Z pewnością nastąpią po każdej rozgrywce! 

Ego – gra, która ma kilka wariantów

Ego to gra, która dostępna jest w kilku różnych wersjach. Chcesz sprawdzić w jakich? Spieszymy z odpowiedzią. Gra Ego dostępna jest między innymi w wersji podstawowej, a także:

 • Ego Family,
 • Ego Pictures,
 • Ego Love 
 • oraz Ego Emocje.

Gra Ego Family przeznaczona jest dla rodziny. W tej grze mogą wziąć udział maksymalnie cztery osoby. Ten rodzaj nieco różni się od zwykłego Ego. Po wylosowaniu pytania, gracz czyta je na głos i wybiera wariant odpowiedzi lub wskazuje kolor, który jest przypisany konkretnemu członkowi rodziny. Ego Emocje to niebanalne pytania, które odwołują się do wyrażania emocji, często w dziwnych, niecodziennych sytuacjach. Kolejny rodzaj gry, czyli Ego Love to doskonała gra, w której sprawdzisz wiedzę dotyczącą swojej drugiej połówki, dlatego też gra przeznaczona jest dla osób nieco starszych. Rozgrywka świetnie się sprawdzi dla 2-5 graczy. Polega ona na odpowiadaniu na pytania z zakresu relacji damsko-męskich. Z kolei Ego Pictures to dopasowywanie zdjęć do hasła.

Każda z powyższych gier pozwoli Ci sprawdzić czy znasz swoich znajomych. Gry Ego to doskonała rozrywka dla starszego towarzystwa, ale młodsi również mogą wziąć w niej udział (np. w Ego Family). Dowiedz się nowych rzeczy o swoich przyjaciołach podczas imprezy czy nudnego wieczoru. Gwarantujemy świetną zabawę, ciekawe dyskusje i niejednokrotnie zdziwienie na twarzach pozostałych graczy.