boboline.pl

Parenting i Rodzicielstwo

esperal
Zdrowie

Czy terapia szokowa jest skuteczna w walce z alkoholizmem?

Choroba alkoholowa może stać się udziałem każdego, niezależnie od tego, czy jest to prezes wielkiej firmy czy osoba sprzątająca ulice. Zaczyna się niewinnie od drinka wypijanego przed snem lub na tzw. rozluźnienie. Gdy człowiek traci kontrolę nad tym, kiedy i w jakich ilościach spożywa alkohol, oznacza to, że wpadł w sidła nałogu. Sposoby na wyjście z tej matni są bardzo różne, ale kluczową rolą jest postawa samego zainteresowanego. Jeśli osoba uzależniona nie będzie chciała sobie pomóc, to nikt jej tak naprawdę nie będzie w stanie do tego zmusić. Niektórzy godzą się na leczenie, ale bez większego przekonania. Prawdziwym wyzwaniem, które nie każdy przejdzie pomyślnie jest skorzystanie z Esperalu, który jest obecnie znany pod nazwą Disulfiram WZF. 

Czy strach przed kacem jest silniejszy od uzależnienia?

 Esperal to preparat w formie rozpuszczalnego implantu wprowadzanego pod skórę pośladków lub pod łopatkę. Ma za zadanie profilaktycznie zapobiegać piciu alkoholu. Zawarta w preparacie substancja czynna wchodzi w reakcję ze spożywanymi trunkami powodując sensacje żołądkowe i dolegliwości towarzyszące złemu samopoczuciu po zatruciu alkoholowym. Zazwyczaj jest to odczucie wielokrotnie silniejsze niż zwykły kac, a przecież nikt z własnej woli nie chciałby go przeżywać. Twórcy Esperalu opierali się na założeniu, że niechęć do odczuwania skutków przepicia będzie silniejsza od pociągu do nałogu. Zobacz więcej na https://chirurg-24.pl/oferta/esperal/.

Implementacja Disulfiramu WZF 

Wszycie Esperalu odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Zazwyczaj pojedyncza aplikacja spełnia swe zadanie przez ok. 8 miesięcy, lecz zdarzają się przypadki, gdy działa nawet do roku. Cena zabiegu nie jest zbyt wygórowana. Wynosi przeważnie ok. kilkaset złotych. Warszawa oraz inne większe miasta proponują usługi w zróżnicowanych cenach, które najlepiej porównać w Internecie. Skutki stosowania preparatu zapobiegającego piciu Nie w każdym przypadku takie rozwiązanie przyniesie spodziewane rezultaty. Trzeba pamiętać, że pacjent może podjąć decyzję o usunięciu preparatu ze swojego ciała. Poza tym, nawet jeśli tego nie zrobi nie ma żadnej gwarancji, że nie wróci do nałogu po upływie czasu, gdy substancja przestanie działać. Esperal może podziałać tylko jak czasowe odroczenie uzależnienia. Wszystko zależy od tego, z jakim nastawieniem dana osoba podchodzi do terapii. Jeśli wcale jej nie chce, lecz czuje się np. zmuszona przez rodzinę, wówczas nie należy się spodziewać zbyt spektakularnych efektów. Podstawą każdej zastosowanej metody musi być przede wszystkim szczera chęć wprowadzenia pozytywnej zmiany w swoim życiu.

Artykuł sponsorowany