boboline.pl

Parenting i Rodzicielstwo

Czy kremy na zmarszczki
Lifestyle

Czy kremy na zmarszczki działają?

Kremy przeciwzmarszczkowe są kosmetykiem niemal obowiązkowym w kosmetyczkach kobiet po 40. roku życia. Ich zadaniem jest przedłużenie młodości i walka ze zmarszczkami, bruzdami, kurzymi łapkami. O to jednak, czy ta walka jest skuteczna, od lat toczą się zacięte dyskusje. Jedni uważają, że kremy przeciwzmarszczkowe pomagają pozbyć się niechcianych objawów starzenia się, inni uważają, że ich stosowanie nie niesie za sobą żadnych efektów – a jak jest naprawdę?

Jaki jest cel stosowania kremów przeciwzmarszczkowych?

Kremy przeciwzmarszczkowe stanowią znaczną część oferty firm proponujących kosmetyki pielęgnujące. Pod takimi linkami jak perfumeria.pl/collections/shiseido można się przekonać, że takie marki jak np. Shiseido proponują kremy przeciwzmarszczkowe o różnym działaniu i właściwościach. Ich stosowanie może więc mieć na celu nawilżenie, rozświetlenie, odżywienie cery.

Podstawową rolą kosmetyków anti aganin jest jednak zapobieganie pojawianiu się zmarszczek. Jest to o tyle ważne, że twórcy takich preparatów podkreślą, że nich stosowanie nie usuną już tych, które się pojawiły. Żaden twórca kremu nie obiecuje też, że jego produkt uchroni przed pojawieniem się oznak starzenia – ten może jedynie opóźnić ich wystąpienie.

krem

Jak działają kremy anti aganin?

Składniki znajdujące się w kremach przeciwzmarszczkowych mają jeden główny cel: pobudzenie komórek do produkcji kolagenu i elastyny, a przez to redukowanie zmarszczek. Aby jednak krem tak działał, musi zawierać odpowiednie składniki aktywne. W spłyceniu zmarszczek pomogą kosmetyki z retinolem, witaminą C, kwasami AHA i PHA, witaminą B3.

Te substancje w kremach powinny jednak występować w odpowiednim stężeniu – zbyt niskie nie będzie przynosić żadnych efektów. W dobrych kremach na zmarszczki spotkać można również peptydy, ekstrakt z komórek macierzystych, koenzym Q10, śluz ślimaka, kolagen, kwas hialuronowy.

krem przeciwzmarszczkowy

Czy kremy na zmarszczki są skuteczne?

Skuteczność kremów przeciwzmarszczkowych uzależniona jest od wielu czynników. Przede wszystkim warto pamiętać, że to, co działa u jednej osoby, może się okazać nieskuteczne u drugiej. Oznacza to, że znalezienie odpowiedniego kremu nie jest proste i często poprzedzone jest testami licznych kosmetyków. Oprócz indywidualnego dopasowania kosmetyku dla jego skuteczności bardzo ważne jest też odpowiednie aplikowanie.

Przede wszystkim należy pamiętać o regularności stosowania – krem musi być nakładany codziennie. Najlepiej aplikować go na noc, dzięki temu składniki będą miały wystarczającą ilość czasu na przeniknięcie w głąb skóry. Jeśli zbyt wcześnie zmyje się krem lub go przykryje innymi kosmetykami, to efekty jego działania mogą być znikome.