boboline.pl

Parenting i Rodzicielstwo

jak urządzić salon
Dom

Styl industrialny w Twoim wnętrzu – jak urządzić salon w takim wydaniu?

Styl industrialny jest inspirowany amerykańskimi tendencjami z lat 50-tych. Otóż właśnie w tym czasie stare fabryki zamieniano na budynki mieszkalne. Obecnie wnętrza w takim wydaniu uznaje się za surowe, aczkolwiek ekskluzywne. Jak urządzić salon w stylu industrialnym?

Surowość, funkcjonalność i prostota, czyli kwintesencja stylu industrialnego

We wnętrzu w stylu industrialnym powinna panować totalna prostota, ale też funkcjonalność. Wykorzystuje się surowe materiały, choćby metal czy beton. Ściany można pokryć czerwoną cegłą, np. z rozbiórki, która rzeczywiście pochodzi z lat 50-tych XX wieku. Można też pokryć ściany betonem architektonicznym czy kamieniem w kolorze czarnym. Na suficie należy umieścić metalową ramę, z której będą zwisać proste lampy w metalowej obudowie. Jeżeli chodzi o podłogę, to rzeczywiście świetnie sprawdzi się surowa podłoga betonowa, ale możecie też wybrać panele imitujące beton. Czas przejść do mebli. Oczywiście powinny być maksymalnie surowe, najlepiej posadowione na prostych nogach. Wybierzcie geometryczne formy oraz chłodną kolorystykę. Można np. zdecydować się na półki umieszczone na jednej ścianie. Obok nich można postawić witrynę czy prostą komodę. Pewnie wydaje Wam się, że takie meble muszą być naprawdę drogie. Nic bardziej mylnego. Warto wybrać outlet meblowy, gdzie dostępne są zarówno nowe, jak i używane meble i to w dobrej cenie. 

Dodatki w stylu industrialnym 

Na stronie outletu meblowego dostępne są też dekoracje i dodatki, które sprawdzą się w stylu industrialnym. Jak wiadomo właśnie dodatki tworzą klimat wnętrza salonu i sprawiają, że zyskuje ono charakter. Można powiedzieć, że dodatki są kropką nad „i” każdej aranżacji. Jakie sprawdzą się do stylu industrialnego? Warto np. zdecydować się na ramy, w których umieścicie geometryczne obrazy. Doskonale sprawdzą się w nich także czarno-białe zdjęcia z okresu industrialnego, np. przedstawiające Amerykę lat 50-tych. Na uwagę zasługują także lustra w metalowej ramie, które optycznie powiększą przestrzeń. Można także zdecydować się na postarzane zegary czy też metalowe lampy podłogowe. Takie połączenie dodatków nie zaburzy kubatury wnętrza, a jednocześnie zapewni naprawdę dekoracyjny efekt. Możecie także samodzielnie przygotować dodatki np. wykorzystując DIY i stare panele przemysłowe.