boboline.pl

Parenting i Rodzicielstwo

Dziecko

Sprawdzona karuzela nad łóżeczko

Jako rodzic chcesz zrobić wszystko, by zapewnić swojemu dziecku jak najlepsze warunki do prawidłowego rozwoju. Niezmiernie ważne jest, by zagwarantować mu w tym czasie poczucie bezpieczeństwa. Jednym z przydatnych gadżetów jest karuzela nad łóżeczkiem.

Dlaczego warto wybrać karuzelę do łóżeczka?

Karuzela nad łóżeczkiem to standardowe wyposażenie dziecięcego łóżeczka. W pierwszych miesiącach życia wzrok dziecka jeszcze nie jest w pełni rozwinięty, w dodatku większość czasu spędzi w pozycji leżącej.

Wiszące zabawki zwracają uwagę dziecka i pomagają mu skupić wzrok na konkretnych elementach. Ponadto może rozwijać swoje umiejętności motoryczne, uczy się wyczuwać kształty, rozróżniać kolory, ćwiczy precyzyjne chwytanie. To bardzo ważny czas w rozwoju dziecka.

Nowoczesne modele posiadają także pozytywki z wesołymi melodyjkami, przez co wpływają na rozwój słuchu. Inne dźwięki, takie jak monotonne odgłosy, ułatwiają dziecku zaśnięcie.

Dzięki zabawkom o różnych kolorach i kształtach dziecko nie nudzi się leżąc w łóżeczku. Ponadto pomaga uspokoić dziecko i ukołysać je do snu. Nawet najlepszy rodzic na świecie doceni tę zaletę, gdyż dziecko niezwykle absorbuje uwagę bliskich.

Karuzela nad łóżeczkiem to pierwsza zabawka dziecka. Będzie mu służyć, dopóki nie nauczy się samodzielnie siadać i podnosić, a na to zwykle trzeba poczekać. Można zatem powiedzieć, że przyda się dłużej.

 

Kiedy kupić karuzelę nad łóżeczko dla dziecka?

Niektórzy uważają, że w pierwszym miesiącu życia karuzela nad łóżeczkiem jest niepotrzebna, ponieważ maluch jeszcze jej nie dostrzega. Eksperci sądzą natomiast, że dziecko zaczyna obserwację otoczenia między trzecim a czwartym tygodniem życia.

Możesz ją kupić od razu, gdy maluch będzie już w domu, a zainstalować w momencie, gdy będziesz przyzwyczajać maluszka do spania we własnym łóżeczku. Na początku życia zbyt wiele bodźców nie jest wskazane. Lepiej jeśli będziesz stopniowo przyzwyczajać malucha.

 

Jak wybrać karuzelę do łóżeczka?

Najlepsza karuzela nad łóżeczko powinna być wygodna w obsłudze. Warto zwrócić uwagę na sposób montażu, tak aby dziecko bez problemu mogło dosięgnąć zabawek. Jednocześnie musi się stabilnie trzymać, nie powinna też sama z siebie się zsuwać ani przechylać.

Upewnij się także, że wybrałeś odpowiednie kolory. Elementy powinny przyciągać wzrok dziecka, a jednocześnie go nie straszyć. Najlepiej jeśli wybierzesz kolory z podstawowej palety barw, takie jak czerwony, niebieski i żółty. Nie zmęczą oczu maluszka, a jednocześnie będą dla niego interesujące. Na początek wystarczą trzy, maksymalnie cztery kontrastowe kolory.

Na początku wystarczy kilka zabawek nad łóżeczkiem. Zbyt duża ilość może dziecko straszyć i dekoncentrować.

Zwróć także uwagę na użyte tworzywa. Przede wszystkim powinny być bezpieczne. Dobrym rozwiązaniem będzie wybranie karuzeli z regulacją dźwięku oraz opcją stopniowego wyciszania muzyki po kilkudziesięciu minutach.

Karuzele Tinylove

Nasze karuzele w Tinylove (https://www.tinylove.com/pl_pl/mobiles-soothers-crib-toys) spełniają wszystkie te wymagania. Są solidnie wykonane, mają interesujące wzory, a także wiele funkcji. Łączą angażujące funkcje pobudzające zmysły dziecka oraz uspokajające, dzięki którym maluszek szybciej zaśnie.

Z pewnością jedna z naszych karuzeli spodoba się twojemu dziecku i będzie wspierać jego prawidłowy rozwój.

Oferujemy także przenośne projektory podróżne, przydatne w podróży lub podczas nocowania w nowym miejscu. Jako znajomy element pomoże mu uporać się ze stresem związanym ze zmianą otoczenia. Dobre karuzele do łóżeczka znajdziesz tutaj: https://www.tinylove.com/pl_pl/