boboline.pl

Parenting i Rodzicielstwo

Producent wózków dla dzieci
Dziecko

Producent wózków dla dzieci – najlepsze wózki spacerowe

Kiedy dziecko samodzielnie siada należy zmienić używany dotąd wózek gondolę na spacerówkę. Jednak wybór właściwego modelu nie należy do najprostszych zadań. Na rynku dostępne jest wiele najróżniejszych wózków, które różnią się wieloma kwestiami. Warto wiedzieć na co zwrócić uwagę podczas wyboru. 

Zmiana wózka 

Właściwy moment na wymianę gondoli na wózek spacerowy to bardzo ważna kwestia. Nie można jednak wskazać jednego konkretnego okresu, kiedy powinno to mieć miejsce. Zmiana wózka to kwestia w pełni indywidualna. Zależy ona przede wszystkim od rozwoju dziecka i jego potrzeb. Jednak raczej nie powinno się tego robić przed piątym miesiącem życia. 

Kiedy dziecko zaczyna samodzielnie siadać, naturalnie coraz bardziej interesuje się otaczającym go światem. W takim momencie wprowadzenie wózka spacerowego może się okazać naprawdę dobrym rozwiązaniem. 

Modele wózków spacerowych 

W naszym sklepie można znaleźć różne modele wózków spacerowych. Bardzo popularnym modelem są wózki trójkołowe. Zwykle posiadają one większe koła, co naturalnie neutralizuje wstrząsy. Wózki trójkołowe są także najlżejsze i bardzo wygodne w kierowaniu. 

Inną możliwością są wózki terenowe, które bardzo dobrze sprawdzają się przede wszystkim w przypadku osób, które lubią aktywnie spędzać czas. Można nimi wygodnie jeździć po terenach nierównych. wyboistych jak np. leśna droga. 

Producent wózków dla dzieci

Najważniejsze cechy wózków spacerowych

Decydując się na zakup wózka terenowego, należy wziąć pod uwagę kilka bardzo ważnych kwestii. Ważnym parametrem z pewnością jest waga. Wózek nie powinien być zbyt ciężki, ponieważ wpłynie to na komfort użytkowania. Kolejną cechą, o której koniecznie trzeba pamiętać, jest rozmiar wózka, jego wysokość oraz głębokość. 

Właściwie dobrany wózek zapewni dziecko wygodną i komfortową podróż przez naprawdę długi czas. Właściwa głębokość siedziska to mniej więcej 20 cm. Natomiast szerokość powinna sięgać ponad 30 cm. 

Wysokość oparcia w wózkach spacerowych także ma bardzo duże znaczenie. Dobrze dopasowane i wyprofilowane podpiera kręgosłup i zapewnia komfort. 

Po złożeniu wózek spacerowy powinien zajmować jak najmniej miejsca. Ma to bardzo duże znaczenie, ponieważ wtedy będzie go można swobodnie zabierać w podróż, przewozić w bagażniku czy przechowywać w domu, gdy nie jest używany. 

Jakie kółka powinien mieć wózek spacerowy?

Niezwykle istotnym parametrem, który należy wziąć pod uwagę wybierając idealny model wózka spacerowego są koła. Dostępne jest bardzo wiele możliwości, a wybór jest zależny m.in. od podłoża po którym będzie się jeździć, a także od sposobu użytkowania. 

Pierwszą z możliwością są koła pompowane. Jak wspomniano wcześniej świetnie nadają się do jazdy po nierówny terenie, ponieważ skutecznie amortyzują wszelkie wstrząsy oraz drgania. 

W niektórych modelach wózków można spotkać koła piankowe. Są one bardziej wytrzymałe, a przy tym lekkie. Niestety jednak nie działają tak amortyzująco jak ich gumowe odpowiedniki. Koła piankowe zazwyczaj są montowane podwójnie. 

Wózki spacerowe mogą być także wyposażone w szereg dodatkowych funkcji. Posiadają one różniące się od siebie rączki, kosze, a także torby na gadżety. Kolejnym elementem jest amortyzacja. Zależnie od modelu może być ona sprężynowa, paskowa lub wahaczowa. Każdy z tych rodzajów charakteryzuje się innymi cechami i zaletami. 

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Dostępne jest bardzo wiele modeli wózków spacerowych. dzięki czemu z pewnością każdy znajdzie idealne rozwiązanie dopasowane do potrzeb swoich i dziecka. Więcej znajdziesz tutaj.