boboline.pl

Parenting i Rodzicielstwo

Rodzice

Olej kokosowy jako najdelikatniejszy sposób na zatroszczenie się o skórę noworodka

O bezkonkurencyjnych właściwościach oleju kokosowego nie trzeba chyba mówić. Stosowany jest tak samo chętnie w dziedzinie kosmetologii jak i dietetyki. Jest wykorzystywany do szeregu potraw dietetycznych, świetnie działa jako odżywka na włosy czy balsam dla skóry. Olej kokosowy nadaje się po prostu do wszystkiego, ma cudowne właściwości, które nasze ciało po prostu kocha. Świetnie sprawdza się również podczas pielęgnacji tego co najdelikatniejsze, czyli skóry niemowląt.

Zmora noworodków, czyli odparzenia

Odparzenia pupy noworodka pojawiają się często, ponieważ jego skóra jest niezwykle delikatna. Brak dopływu powietrza, przez zakładanie pampersa, niestety niezbyt dobrze wpływa na skórę. Oczywiście na rynku znajdziemy setki maści na odparzenia. Niestety wiele z nich napakowana jest chemicznymi substancjami, zupełnie niepotrzebnymi dla takiego maleństwa. Olej kokosowy dla noworodka zapewnia skórze ochronę oraz leczy wysypki. Dodatkowo ma on właściwości antybakteryjne, więc zapobiega dalszemu postępowi podrażnień.

Olej kokosowy walczy to skuteczny plan w walce z ciemieniuchą

Ciemieniucha spędza sen z powiek niektórym rodzicom. U jednych noworodków schodzi ona bardzo szybko i bez większych problemów, u innych proces ten trwa długi czas, ciemieniucha wciąż pojawia się na nowo. Jedno jest jednak pewne – prawie każdy noworodek mierzy się z tym problemem. Przy pomocy olejku kokosowego wyleczymy ciemieniuchę szybko i skutecznie. Jest to naturalny sposób na pozbycie się tej brzydkiej zmiany na skórze głowy. Najprościej nałożyć na główkę dziecka warstwę oleju kokosowego 15 minut przed kąpielą. Podczas kąpieli wystarczy główkę delikatnie umyć, a ciemieniuchę można następnie zetrzeć ręcznikiem lub specjalnym grzebyczkiem.

Pielęgnacja skóry i masaż noworodka olejkiem kokosowym

Każdy pediatra powie, że noworodki uwielbiają masaż. Zaraz po porodzie maluszki niewiele widzą, niewiele rozumieją, ale bardzo wiele czują. Świetnie czują dotyk, a co za tym idzie, kochają masaż. Olej kokosowy dla noworodka idealnie sprawdza się do takiego masażu. Masując maluszka sprawiamy, że szybciej się rozwija. Masaż może pomóc w problemach z zasypianiem oraz wspierać aktywację układu nerwowego. Dodatkowo stosowanie oleju kokosowego do masażu natłuszcza skórę, dostarcza witamin i intensywnie nawilża. Olejek jest wolny od chemikaliów i całkowicie naturalny, więc świetny dla delikatnej skóry noworodka. Olejek zwalcza również grzyby, pierwotniaki oraz wirusy. Olej kokosowy to niedrogi, ale świetny sposób na pielęgnację skóry.