boboline.pl

Parenting i Rodzicielstwo

lego ninjago
Dziecko

Lego Ninjago – skąd ogromna popularność tej serii?

Klocki Lego to bez wątpienia absolutna klasyka, gdy w grę wchodzą zabawki dla dzieci (i nie tylko). W długiej historii firmy, na rynku ukazywało się wiele interesujących serii klocków, jednak tak naprawdę niewiele z nich osiągnęło sukces porównywalny do tego, czym poszczycić się mogą Lego Ninjago zestawy. Klasyczne serie tematyczne klocków Lego zazwyczaj były emitowane na rynek przez dwa lub trzy lata, wydając nowe zestawy w zależności od ich sukcesu. Często można było zaobserwować nowe generacje dawnych serii, jak na przykład klocki przedstawiające podwodnych nurków, superagentów, piratów, średniowiecznych rycerzy i tak dalej. Klocki te sprzedawały się dość dobrze, jednak na ich tle czasem można było odszukać prawdziwe fenomeny, jak na przykład utrzymujące się przez niemal dekadę Lego Bionicle (które zresztą również doczekało się drugiej generacji). Dziś jednak model biznesowy Lego znacznie się zmienił, a klasyczne serie tematyczne zostały w głównej mierze zdominowane przez serie na licencjach popularnych filmów czy gier. Tak naprawdę, miejsce tych ponadczasowych zestawów zostało ograniczone to bardziej ogólnych odgałęzień Lego, takich jak Ideas czy Creator. Co ciekawe, Lego Ninjago zestawy nie tylko pozostały wyjątkiem od tej reguły, ale i pozwoliły przemycić część z dawnych pomysłów do aktualnego asortymentu Lego.

W jaki sposób wypromowały się Lego Ninjago zestawy?

Jak sama nazwa wskazuje, motywem przewodnim w Lego Ninjago są wschodni wojownicy, zamaskowani żołnierze władający katanami i podobnym, orientalnym orężem. Seria ta zaczynała jako swojego rodzaju następca Lego Ninja z lat 90, jednak postawiła na oryginalne postaci, rozwój fabuły oraz odważniejsze projekty klocków, uwzględniając w nich pojazdy, futurystyczne roboty i podobne, atrakcyjne dla dzieci konstrukcje. Już na starcie Lego Ninjago zestawy przerodziły się w spory sukces, podbijając serca dzieci oraz portfele ich rodziców. Warto jednocześnie wspomnieć o tym, że duński producent klocków duże środki przeznaczył na materiały promocyjne dla Lego Ninjago, wydając serial animowany, filmy, gry oraz zróżnicowane reklamy nowych zabawek.

Lego Ninjago zestawy po latach – czy nadal są popularne?

Co ciekawe, znaczna część oryginalnej widowni Lego Ninjago to dziś już dorośli ludzie. Seria ta liczy sobie już dekadę, jednak nadal wydaje nowe, bardzo ciekawe Lego Ninjago zestawy. Najbardziej interesującym faktem dotyczącym tych klocków jest fakt, że chociaż wojownicy Ninja dalej stanowią jej serce, to pełnymi garściami czerpią one z dawnych serii Lego. Trend ten widać przede wszystkim w motywach z ostatnich lat, przedstawiających jednakowo średniowieczno-fantastyczne realia, świat piratów czy głębinowe, morskie przygody. Nowe konstrukcje nie tylko inspirują się klasyką, ale też składają jej swojego rodzaju hołd, wprowadzając dawne pomysły w ofertę Lego. Wniosek nasuwa się sam – Lego Ninjago zestawy zdecydowanie są warte uwagi.