boboline.pl

Parenting i Rodzicielstwo

kapcie do przedszkola
Dziecko

Jakie kapcie do przedszkola czy żłobka wybrać?

Kapcie dla dzieci to zdecydowanie najważniejszy element wyprawki do przedszkola i żłobka. Dzieci noszą je na nogach przez wiele godzin dziennie.  Buciki muszą być lekkie, przewiewne i wygodne. Muszą być także łatwe do założenia dla malucha, tak aby dziecko mogło sobie z nimi samodzielnie poradzić. Na co jeszcze zwracać uwagę? Podpowiadamy.

Z czego powinny być wykonane dobre kapcie dla dziecka?

Ogromne znaczenie ma też materiał z jakiego są kapcie do przedszkola. Rodzice powinni zdecydowanie wybierać  butki z naturalnych, dobrych jakościowo materiałów. Nie da się jednak ukryć, że dla maluszka ważniejsze przy wyborze mogą okazać się inne rzeczy. Dziecięce motywy, aplikacje i wesoła kolorystyka może być dla dziecka kluczowe. 

To ostatnie ważne jest zwłaszcza dla maluszków żłobkowych, które buty do żłobka traktują jako zbędny ciężar i chętnie ściągają wszelkiego rodzaju obuwie. Także dla przedszkolaków wzór na butkach jest często kwestią decydującą  o akceptacji kapci przed dziecko. Każdy maluch chętniej założy kapcie ze swoim ulubionym bohaterem z bajki, ulubionymi autkami bądź ukochanymi jednorożcami.

Na co jeszcze zwracać uwagę przy wyborze kapci dla dzieci?

Niezaprzeczalnie bosa stopa to najlepszy sposób na zdrowe i w pełni naturalne kształtowanie nie tylko stopki i postawy całego ciała dziecka. Ze względu na swoją skomplikowaną budowę oraz funkcje, stopy są szczególnie narażone na urazy i schorzenia. Najmniejsze odchylenia w ich budowie mogą skutkować wadami postawy takimi jak: skolioza, dyskopatia czy zwyrodnienia stawów biodrowych.

Powszechne przed laty teorie, że pierwsze buty powinny być sztywne i dobrze trzymać piętę w pionie, odchodzą pomału do lamusa. Oczywiście dzieci ze stwierdzonymi przez specjalistę wadami chodu powinny nosić butki ortopedyczne. Dzieci bez rozpoznanych wad powinny jednak maksymalnie dużo czasu spędzać na boso. O bezsprzecznych zaletach chodzenia na boso, nie tylko przez małe dzieci znajdujemy wiele potwierdzonych fachową wiedzą artykułów.

Szczególnie dobrze sprawdzają się skórzane kapcie dla dzieci. Są one polecane przez pediatrów na całym świecie jako zdrowa i bezpieczna alternatywa dla chodzenia boso. Dzięki miękkiej i antypoślizgowej podeszwie, stópka jest doskonale zintegrowana z podłogą. Ogromna większość przedszkoli bardzo przychylnym okiem spogląda na paputki, doceniając ich wygodę oraz lekkość. Jeśli jednak wymogi przedszkolne nie pozwalają na kapcie ze skórzanymi podeszwami, to bardzo dobrze sprawdzają się nasze innowacyjne podeszwy z elastycznego termo kauczuku.