boboline.pl

Parenting i Rodzicielstwo

parówki dla dzieci
Dziecko

Jak wybrać odpowiednie parówki dla dzieci?

Parówki cieszą się dużym powodzeniem zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci. Producenci oferują wiele rodzajów parówek, różniących się podstawowym składem i dodatkami smakowymi. Na co zwracać uwagę wybierając parówki dla dzieci? Jakie składniki powinny się w nich znaleźć, a których lepiej unikać? Sprawdź koniecznie.

Z czego są zrobione parówki?

Parówki mają bardzo długą historię. W 1600 roku wymyślił je Amerykanin Johann Georghehner. Jego celem było stworzenie produktu idealnego do hot-dogów, w zastępstwie stosowanych wcześniej niemieckich frankfurterek. Ze względu na kształt, nazwał swoje wyroby jamnikami, co dało też początek samym hot-dogom. Przez 400 lat parówki przeszły wiele przemian, pojawiając się na stołach w setkach wariantów.

Różnorodność parówek, jakie obecnie można znaleźć na rynku, jest ogromna. Niektóre odmiany powstały w celu zapewnienia konsumentom tanich wyrobów, stanowiących szlachetniejszą odmianę mortadeli lub serdelków. Niestety te tanie warianty zwykle zawierają niewiele mięsa (ok. 50%), a sporą ilość różnych dodatków i wypełniaczy.

W produktach dobrej jakości mięso zajmuje minimum 90% objętości, a dopełnieniem składu są przyprawy, sól, woda, skrobia ziemniaczana, glukoza, błonnik pszenny czy susz z aceroli. Spośród rodzajów mięsa wykorzystuje się niemal wszystkie, dlatego w sklepach są dostępne parówki wieprzowe, z kurczaka, indyka, cielęce i mieszane. Mogą też znaleźć się w nich dodatki smakowe takie jak papryka, ser żółty czy zioła.

Czy dzieci mogą jeść parówki?

Spożywanie parówek przez dzieci jest dozwolone i bezpieczne od 3 roku życia. Jest to wiek, w którym maluch ma już wykształcone małe ząbki, a pogryzienie miękkiego wyrobu nie sprawia mu problemu. Parówki, jak każde inne pożywienie, powinny być podawane dzieciom z umiarem. Chodzi przecież o to, aby dieta była zbilansowana i różnorodna, a więc równocześnie zdrowa i pokrywająca potrzeby małego organizmu.

W rzeczywistości parówka jest produktem idealnym dla dziecka. Doskonale mieści się w dłoni, można ją łatwo ugryźć i rozdrobnić małymi ząbkami. Pakowana w jednostkowe opakowania lub owijana osłonką może być zabierana na spacer do parku, w dalszą podróż samochodem czy w każde inne miejsce, w którym maluch będzie wymagał dokarmienia. Zastosowanie odpowiednich dodatków i sprawdzonych metod produkcji gwarantuje, że nawet poza lodówką produkt ten pozostaje bezpieczny. Poza tym jest on bardzo lubiany przez dzieci, co eliminuje konieczność namawiania niejadków na jedzenie.

Podawanie dzieciom parówek jest dobrym pomysłem, warto jednak pamiętać, żeby wybierać produkty dobrej jakości.

Na co zwracać uwagę przy wyborze parówek dla dziecka?

Wybierając każdy produkt spożywczy dla dziecka, trzeba zwracać uwagę na jakość. Decydowanie się na tanie wyroby z pewnością nie jest dobrym rozwiązaniem. Zazwyczaj niska cena jest następstwem gorszego składu. Dlatego najzdrowsze parówki dla maluchów nie będą tanie i będą miały bardzo krótką listę składników.

Cechy, które wyróżniają dobre parówki dla dzieci to:

  • zawartość mięsa na poziomie minimum 90%,
  • brak MOM,
  • brak polepszaczy, barwników i wzmacniaczy smaku (glutaminian sodu),
  • zawartość przypraw,
  • niska kaloryczność,
  • mała zawartość tłuszczu.

Gdzie kupić parówki dla dzieci dobrej jakości?

Czy wprowadzić do diety dziecka parówki? Czy są zdrowe i bezpieczne dla malucha? Na te pytania można odpowiedzieć twierdząco, pod warunkiem starannego wyboru produktów. Gdzie warto się po nie udać? Z pewnością do sprawdzonego producenta, który zajmuje się zaopatrzeniem gastronomii.

Doskonałym, bezpiecznym i pełnowartościowym produktem są parówki dla dzieci Green Fox z kolekcji Psi Patrol. Charakteryzują się optymalną kalorycznością i wysoką zawartością białka. Ponadto nie zawierają laktozy, glutenu, glutaminianu monosodowego i fosforanów. Są też pozbawione osłonek i umieszczane w kolorowych opakowaniach z postaciami ulubionych przez dzieci bohaterów bajki Psi Patrol. Obecnie jest to najpopularniejsza bajka na świecie, lubiana także przez maluchy w Polsce.

Smaczne i pożywne paróweczki z bohaterami kultowej bajki Psi Patrol, uwielbianej przez dzieci na całym świecie to przysmak, któremu nikt nie będzie chciał się oprzeć. Idea wprowadzenia postaci z popularnej kreskówki na opakowania produktów dla maluchów z pewnością jest przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Nawet największe niejadki chętnie sięgają po opakowanie z ulubioną postacią, a przy okazji dostarczają organizmowi wielu cennych substancji odżywczych. Paróweczki z kolekcji Psi Patrol są wyjątkowo starannie przygotowywane z uwzględnieniem potrzeb żywieniowych, gustów smakowych oraz z zastosowaniem surowych rygorów produkcyjnych. Nie zawierają glutenu, laktozy, cukru, glutaminianu monosodowego i innych niepożądanych dodatków. Dzięki temu mogą być zjadane przez maluchy o ograniczonej tolerancji na niektóre składniki pokarmowe.