boboline.pl

Parenting i Rodzicielstwo

Jak urządzić pokój niemowlaka
Dziecko

Jak urządzić pokój niemowlaka?

Przyjście na świat maluszka zwiastuje przygotowania do organizacji odpowiedniej przestrzeni. Urządzenie takiego pokoju budzi w przyszłych rodzicach ekscytację i radość. To niesamowite doświadczenie może budzić kilka wątpliwości. Zastanawiasz się, jak urządzić pokój niemowlaka? Ten typ pokoju powinien być wymaga dużej staranności. Na rynku jest dostępne wiele modeli mebli czy pięknych dodatków. Z naszego poradnika dowiesz się, jak urządzić pokój dla niemowlaka w najlepszy sposób!

Podstawowe informacje

Pokój dla maluszka powinien być przytulny, ciepły oraz funkcjonalny. Ważne, aby nie zapomnieć o bezpiecznej przestrzeni dla dziecka. Sprawdźmy jakie możliwości obecnie mamy dostępne oraz jak urządzić funkcjonalny, użyteczny pokój dla nadchodzącego dziecka. Wszystkie przydatne i ważne informacje o tym, jak urządzić pokój dla niemowlaka znajdziesz poniżej!

Pokój niemowlaka jak urządzić? Najważniejsze porady

  1. Kolorystka

Zwróć uwagę na kolory, które dobierasz do pokoju maleństwa. Najlepsze to barwy pastelowe. Pomimo tego, że maluszki mogą zachwycać mocne kolory, w takim pokoju z pewnością dziecku będzie źle zasnąć. Pokój ma służyć do odpoczynku, więc odpowiednie będą jasne kolory. Z pewnością takie barwy nie będą rozpraszać dziecka. Dlatego pamiętajmy o dobieraniu kolorów stonowanych, delikatnych. 

  1. Zaplanuj przestrzeń 

Przestrzeń, którą planujemy dla maluszka powinna być dokładnie przemyślana. Warto zrobić wizualizację rozmieszczenia mebli. Pokój dzielimy na dwie części: zabawy i odpoczynku. Łóżeczko nie powinno być blisko kaloryfera czy okna. Dlatego z rozsądkiem planujmy bezpieczny pokój. 

  1. Uważaj na dodatki 

Dodatki do pokoju dziecka nie powinny być małymi elementami. Pamiętajmy, żeby wnętrze nie zawierał dużo dodatków. Przestrzeń powinna być otwarta, czysta. Z pewnością na samym początku postawmy na niezbędne i praktyczne ozdoby, takie jak zasłony, pościel, łóżeczko czy lampkę do pokoju. 

  1. Miejsce do organizacji i przechowywania 

Pokój dla niemowlaka powinien być również wygodny dla rodziców. Warto zadbać o różne organizery, pudełka, które posłużą do dokładnego segregowania rzeczy czy też zabawek. Poprzez organizacje pokój będzie przejrzysty dla rodziców, co ułatwi poruszanie się w nim.  Możemy zadbać o funkcjonalne szafki, meble czy szafę dla maluszka. Dzięki takim rozwiązaniom w pokoju będzie panował porządek. 

  1. Zadbaj o odpowiednie oświetlenie

Oświetlenie jest niezmiernie ważne w pokoju dla dziecka. Poprzez zbyt ostre światło maluszek może mieć problemy z usunięciem. Delikatne lampki można ustawiać obok łóżeczka, tak aby nie raziły zbyt dziecka. 

Lampka do pokoju niemowlaka

Lampka do pokoju niemowlaka to zdecydowanie jeden z najpiękniejszych dodatków, które możesz kupić dla swojego dziecka. Lampka jest dostępna w aż 14 kolorach! O wyborze barw, baterii czy też słowach, które są na lampce decydujemy sami! Personalizowana lampka to świetny pomysł na ocieplenie wnętrza pokoju maluszka. Dodatkowo pilotem możesz zmieniać kolory lampy, więc może przyjmować różne oświetlenie oraz nastrój. Z pewnością taka lampka wpłynie też na usypianie maluszka. Dodatkowym atutem z jest to, że lampkę możemy zabrać ze sobą wszędzie. 

Podstawowe informacje o lampce

Średnica lampki mierzy 45 cm. Dostępne jest 14 kolorów, także każdy znajdzie coś dla siebie. Możemy również wybrać baterię. Dostępne są 2 rodzaje zasilenia:

  • baterie 9V, czyli zasilenie bez kabla
  • zasilacz sieciowy 12V, czyli opcja z kablem. Dodatkowo do tego typu zasilania mamy dodany pilot, którym możemy do woli zmieniać kolor oświetlenia. 

Dostępne w ofercie jest również możliwość personalizacji słów na lampce.  

Podsumowanie: 

Z naszym poradnikiem dowiedziałeś się, w jaki sposób funkcjonalnie urządzić pokój dla niemowlaka. Pamiętajmy o wcześniejszym planowaniu dokładnej przestrzeni, która nie będzie przygotowana z przypadku. Z pewnością przygotowanie pierwszego pokój dla dziecka będzie dla przyszłych rodziców niezapomnianym doświadczeniem. Nigdy więcej nie zadasz sobie trudu z pytaniem o pokój dla niemowlaka jak urządzić i w jakim stylu go przygotować.