boboline.pl

Parenting i Rodzicielstwo

Akcesoria niezbędne przy niemowlaku
Dziecko

Akcesoria niezbędne przy niemowlaku: co przyszła mama mieć powinna?

Skompletowanie wyprawki dla mamy i dziecka bywa prawdziwym wyzwaniem. Wiele kobiet ogranicza się do podstawowych produktów, jednak nie warto zapominać o akcesoriach, które znacząco zwiększają komfort codziennego życia.

Dzięki nim można znacząco przyspieszyć realizację obowiązków związanych z opieką nad dzieckiem. Zapoznaj się z poniższą listą „niezbędników”!

Poduszka do karmienia

Poduszka do karmienia może przydać się nie tylko po urodzeniu dziecka, ale również w ciąży. Klasyczny rogal ułatwia przyjęcie dogodnej pozycji podczas leżenia. Właśnie dlatego jest on uwielbiany przez przyszłe mamy z pokaźnym brzuszkiem.

Warto wspomnieć, że poduchy do karmienia występują w wielu różnych kształtach oraz rozmiarach. Upraszczają one utrzymanie szkraba w ergonomicznej pozycji. Nie ma konieczności jego wielokrotnego poprawiania podczas karmienia piersią lub butelką. Opisywane akcesorium pełni także rolę dekoracji wnętrza. Dobrze jest wybrać model, który będzie komponował się z otoczeniem. 

Podgrzewacz do chusteczek

Korzystanie z chusteczek nawilżonych bywa wyjątkowo męczące. To artykuły higieniczne, które bardzo szybko tracą świeżość i pierwotne właściwości. Może okazać się, że nowe opakowanie po kilku godzinach spędzonych w nasłonecznionym pomieszczeniu nadaje się wyłącznie do kosza. Rozwiązaniem tego problemu jest podgrzewacz do chusteczek, który wspomaga utrzymanie optymalnej wilgotności oraz temperatury. Urządzenie jest proste i bezproblemowe w obsłudze. Znajdziesz je w sklepie internetowym Zabawka i Wyprawka.

Torba Mommy Bag  

Torba Mommy Bag powinna być wykonana z wysokojakościowych materiałów. Warto zainwestować w pojemny, a zarazem wytrzymały model. Podczas podejmowania decyzji zakupowej należy zwrócić uwagę na uchwyty, które powinny być wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Należy wziąć pod uwagę, że zawartość torby często sporo waży. Po urodzeniu dziecka można spakować do niej wszystkie niezbędne produkty dla malucha. Genialnie sprawdzi się podczas długich i krótkich podróży, a nawet spacerów. Mama powinna mieć przy sobie jedzenie dla szkraba, pieluszki, ubranka na zmianę czy zabawki. Stylowa, starannie wykonana torba będzie pasować do każdego wózka.

Laktator 

Niejedna kobieta marzy o tym, aby karmić swoje dziecko piersią minimum kilka miesięcy. Należy jednak pamiętać, że bywa to trudne, gdyż każda mama potrzebuje chwili tylko dla siebie. Wyjście do fryzjera lub kosmetyczki pozwala dogłębnie się zrelaksować i naładować pozytywną energią. Co zrobić, gdy w domu czeka głodny maluch? Najprostszym rozwiązaniem jest odciągnięcie pokarmu za pomocą laktatora. To intuicyjne w użyciu urządzenie, dzięki któremu można uniknąć konieczności podawania szkrabowi mleka modyfikowanego. Do dyspozycji są zarówno modele ręczne, jak i elektryczne. 

Rękawice do wózka

Zimowe spacery również mogą być przyjemne. W mroźne dni fantastycznie sprawdzają się ciepłe rękawice do wózka, które skutecznie ochronią dłonie przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Zawsze można mieć je przy sobie, co usatysfakcjonuje osoby zapominalskie.

Nakładka na pas bezpieczeństwa

Kobiety w ciąży mogą zrezygnować z zapinania pasów bezpieczeństwa w aucie, jednak nie zawsze jest to rozsądnym posunięciem. Godna polecenia jest specjalna nakładka, dzięki której pas nie uciska nienarodzonego dziecka. Uniwersalny adapter można zamontować nie tylko po stronie kierowcy, ale również pasażera. Sprawdzi się już podczas pierwszych miesięcy ciąży. Jest łatwy i szybko w montażu, więc każdy poradzi sobie z tym zadaniem. Nakładka na pas minimalizuje ryzyko otarcia brzucha podczas kolizji.