boboline.pl

Parenting i Rodzicielstwo

plac zabaw domowy
Dziecko

Stabilny i bezpieczny plac zabaw domowy frajdą dla dzieci

Domowe place zabaw to wygoda dla rodziców i wspaniała forma zabawy dla dzieci. Nawet w deszczowe, czy mroźne i wietrzne dni maluchy mogą świetnie się bawić na takim placu bez wychodzenia z domu.

Plac zabaw domowy – różne warianty – co wybrać?

Niektóre place zabaw z przeznaczeniem do zainstalowania ich w domu, składają się z wielu elementów. Po złożeniu tworzą zwartą, stabilną całość. Jedna konstrukcja może służyć zarówno do wspinania się po drabinkach, zjeżdżania ze zjeżdżalni, zwisania, podciągania i innych zadań. Taki zabawowy placyk pozwala maluchowi wyżyć się ruchowo. Wpłynie też na ogólny rozwój tężyzny fizycznej dziecka.

Oprócz wielofunkcyjnych placów zabaw, w jednolitej konstrukcji, znajdziemy pojedyncze elementy. Można je zamontować nawet w małym pokoju dziecka. Drabinki linkowe lub drewniane przymocowane do ściany to podstawowy sprzęt do gimnastyki dla pragnących ruchu dzieciaków.

Na podłodze rozciągamy sportowy materac amortyzujący upadki i zeskoki. Taki materac przyda się również do różnych ćwiczeń gimnastycznych np. fikołków (przewroty w przód i w tył). Może także posłużyć do zwykłego baraszkowania.

Domowy plac zabaw – wesoło spędzony czas

Zestaw domowego placu zabaw ze sklepu https://www.figelo.com/ rozwinie u Twojego dziecka zwinność i refleks. Wzmocni kręgosłup i wszystkie mięśnie, które będą pracować podczas ćwiczeń. Każde wykonane przez dziecko zadanie zbuduje w nim wiarę w siebie i chęć kreowania (wymyślania wykonania własnych zestawów ćwiczeń).

Dzieci lubią wymyślać sobie zadania. Gdy przy zabawie obecny jest dorosły lub starsze rodzeństwo, malec czuje się bezpiecznie. Rodzic powinien czuwać nad prawidłowym wykonywaniem ćwiczeń, by dziecko od razu uczyło się bezbłędnych ustawień i manewrów.

Malec w sposób naturalny potrzebuje maksymalnej ilości ruchu. Jeżeli każe mu się siedzieć w ciszy i w bezruchu, bardzo się męczy. Dziecko w takim stanie zaczyna być ospałe, płaczliwe, niezadowolone, kapryśne lub nadpobudliwe i nieznośne.

Zdrowe dziecko dzięki domowemu placowi zabaw

Wyhasane dziecko lepiej śpi, dobrze je i jest szczęśliwe. Pamiętajmy o dobrej wentylacji pokoju, w którym nasza pociecha ćwiczy. Potrzebuje ona bowiem dużo świeżego powietrza. Cały organizm musi być porządnie dotleniony.

Jeżeli planujemy urządzić swemu dziecku plac zabaw w domu, musimy przygotować taki sprzęt, który będzie odpowiadał wiekowi malca. Należy wziąć pod uwagę także wielkość pokoju, w którym sprzęt zamierzamy ustawić.

Bierzemy pod uwagę również ilość dzieci będących korzystać ze sprzętu. Muszą one mieć możliwość ćwiczenia równocześnie, by nie musiały powstawać między nimi niepotrzebne kłótnie. Niezgoda to zły „pomagier” w relacjach między rodzeństwem, co rzutuje na późniejsze stosunki społeczne między rówieśnikami w przedszkolu i poza nim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.