boboline.pl

Parenting i Rodzicielstwo

Lekki wózek spacerowy
Parenting

Lekki wózek spacerowy, spacerówka – jaki wybrać?

Kiedy dziecko stabilnie i pewnie siada, pora zamienić gondolę w poręczną spacerówkę do codziennej jazdy miejskiej. Na rynku można znaleźć ogromną ilość modeli takich wózków, dlatego wybór tego najlepszego może być sporym wyzwaniem. 

Z pewnością dobrym pomysłem będzie lekki wózek spacerowy, który przyda się zarówno na co dzień, jak i podczas podróży. Który projekt wybrać, by sprostał wszystkim wymaganiom? 

Bumprider Connect  – uniwersalny i lekki wózek spacerowy

Bumprider Connect to spacerówka niewielkich rozmiarów, która świetnie nadaje się do miejskich wypraw. Wyróżnia ją innowacyjna możliwość połączenia dwóch takich samych modeli z pomocą magnesów, tworząc wózek bliźniaczy. 

Wózek jest też bardzo wygodny – ma między innymi duże, głębokie siedzisko, regulowany podnóżek czy zwinne skrętne koła. Posiada miękką i dopasowaną do ciała dziecka wkładkę z oddychających materiałów, która dodatkowo zwiększa komfort podróży.

Bumprider Connect jest niezwykle lekkim wózkiem spacerowym – waży zaledwie 6 kg, ale obciążenie siedziska to aż 25 kg. Dzięki temu spacerówka posłuży również przedszkolakom. Co więcej, wózek prowadzi się i składa nawet jedną ręką, a wówczas osiąga rozmiary bagażu podróżnego. Po złożeniu utrzymuje się w pozycji pionowej i nie trzeba go pilnować przed upadkiem.

Spacerówki Oyster – wygoda i elegancki look

Marka Oyster równiez ma w swojej ofercie lekkie wózki spacerowe na niemal każdą okazję. Przykładowo model Zero wyróżnia zarówno elegancki projekt, jak i wygoda. Wózek ma przede wszystkim powiększaną budkę, regulowany podnóżek i oparcie, a także zawieszenie na wszystkie koła. 

Składa się do bardzo małych rozmiarów i waży niecałe 8 kg. Z kolei model Oyster 3 udźwignie aż do 22 kg, ale mimo to nadal można go sprawnie złożyć do podróżnego formatu. Ta spacerówka umożliwia też jazdę w obu kierunkach czy wożenie dzieci już od narodzin.

Wersja Oyster Max natomiast wzbogacona jest aż o 25 konfiguracji, jak między innymi wpięcie gondoli czy siedziska dla bliźniaków. Ta spacerówka posiada też niezależne zawieszenie, przez co sprawdzi się niemal w każdym terenie. Ten lekki wózek spacerowy waży ok. 12 kg i składa się łatwo i wygodnie – z powodzeniem zmieści się na przykład w samochodzie.

wózek spacerowy lekki

Wózek spacerowy Egg – niecodzienny design w połączeniu z komfortem jazdy

Spacerówka Egg to wózek o futurystycznych liniach, zaprojektowany z największą dbałością o detale. Jednak jego luksusowy wygląd nie umniejsza funkcjonalności. Ten lekki wózek spacerowy ma na przykład dołączone opony Tru-Ride, zapewniające sprawne manewrowanie oraz zwiększone bezpieczeństwo. Posiada między innymi regulowane oparcie i podnóżek oraz bezszelestnie składaną dużą budkę.

Wózek Egg może być zarówno częścią zestawu 3w1, jak i podłożem wersji bliźniaczej czy układu rok po roku. To spacerówka wygodna nie tylko dla dzieci, ale i rodziców – stelaż składa się jedną ręką, tworząc niewielki poręczny format. Wersja spacerowa waży nieco ponad 13 kg, natomiast maksymalny udźwig wynosi aż do 25 kg.

Spacerówki Mima – wózki na każdą okazję

Marka Mima zaprojektowała dość lekkie wózki spacerowe, które można wybrać wedle własnych potrzeb. W wersji eleganckiej można zdecydować się przykładowo na model Mima Xari, który jest częścią zestawu 3w1. 

Wyróżnia się niecodziennym designem i innowacyjnością – posiada między innymi opatentowany system zamiany siedziska w gondolę i jest wyłożona miękką pianką EVA. Podobnie prezentuje się wersja Xiari Sport, która ma mna przykład koła stworzone w technologii sports shoe – bardzo odporne na uszkodzenia.

Z kolei model Mima Zigi to lekki wózek spacerowy, który jest jednocześnie wygodny w prowadzeniu, jak i składaniu. Wózek w bardzo łatwy sposób można przekształcić w bagaż podręczny, który będzie się nadawał nawet do podróży samolotem. 

spacerówkę wyróżniają też efektowne przezroczyste koła. Wózek wzbogacono ponadto o tylne zawieszenie wspomagające płynną jazdę. Mima Zigi waży zaledwie ok. 8 kg i utrzyma dziecko do 17 kg. Jest też przede wszystkim komfortowy dla maluszka – posiada dużą budkę czy wygodne, rozkładane siedzisko.

Wózki od TFK – idealny dla sportowców i nie tylko

Szukając najlepszego wózka spacerowego warto też rozważyć ofertę proponowaną przez TFK. Przykładowo model Mono Sport to stosunkowo lekka spacerówka o solidnej ramie, z obciążeniem nawet do 34 kg. 

To wersja z ulepszonym zawieszeniem i dużymi kołami, zatwierdzona do użytku sportowego. Wózek jest pokryty wodoodpornym i łatwo czyszczącym się materiałem. Posiada też wszystkie kluczowe udogodnienia dla dziecka.

Podobnie sprawuje się spacerówka TFK Mono Combi, która utrzyma malucha ważącego blisko 25 kg. To też model innowacyjny – posiada opatentowane siedzisko spacerowe i gondolę w jednym. Wózek też łatwo i szybko się składa, a amortyzacja i 12-calowe koła pozwalają na komfortową jazdę po niemal każdym terenie. Więcej znajdziesz tutaj.