boboline.pl

Parenting i Rodzicielstwo

Dziecko

Dodatki dla nastolatki

Już od najmłodszych lat każda dziewczynka lubi się stroić. Zakłada na malutkie paluszki i nadgarstki pierścionki i bransoletki mamy, nie pogardzi też zdobycznym błyszczykiem, kapeluszem czy apaszką. Przebieranki i strojenie to niezwykła frajda maluszków, ale też zalążek przyszłych preferencji, zainteresowań i wypracowanego stylu. Już na tak wczesnym etapie dziecko jest w stanie określić, jakie lubi kolory, czy woli akcesoria świecące, kolorowe, stawia na minimalizm czy fanaberię. A, jak wiadomo, „czym skorupka za młodu, …”.
Również powody, dla których dziewczynki czują potrzebę posiadania torebki ewoluują z czasem. Na początku torebeczki, saszetki, portmonetki na łańcuszkach to tylko estetyczny dodatek, podkreślający stylizację. Następnie potrzeba samodzielności realizowana jest w zabieraniu swoich skarbów i niezbędnych przedmiotów do własnej torebki.
Na późniejszym etapie, dla nastolatek torebka to jeden z najwcześniej pojawiających się przejawów kobiecości. Dla dorastających dziewcząt torebka to absolutny niezbędnik, noszą w niej niemal wszystko: telefon, kosmetyki, portfel, przybory papiernicze, przekąski. Wraz z wiekiem zwiększa się liczba przedmiotów, które przy każdym wyjściu z domu należy mieć ze sobą.
Często też na późniejszym etapie edukacji młode kobiety decydują się na zamianę plecaka na torebkę. z pragmatycznego i zdrowotnego punktu widzenia nie zawsze jest to najlepsze rozwiązanie, jednak w wieku nastoletnim nie jest to priorytetem. Niech rzuci kamieniem ten, kto nigdy nie męczył się w absolutnie niewygodnych butach tylko dlatego, że były piękne, modne czy popularne.
Torebka jako „must have” niemal każdej nastolatki może być też świetnym prezentem. Czym kierować się przy jego wyborze? Jaka powinna być torebka dla nastolatki?
Pomijając sytuacje wyjątkowe – imprezy, uroczystości – torebka nastolatki powinna być przede wszystkim pojemna. Jeśli służyć ma jako plecak czy nawet torba treningowa, głównym zadaniem torebki będzie z pewnością pomieścić niezliczoną liczbę książek, akcesoriów papierniczych, przyborów czy nawet dres i obuwie sportowe. W dowolnym wariancie torebka zawsze musi pomieścić również standardowy zestaw (portfel, telefon, klucze – dowolnie i nierzadko modyfikowany).
Torebka musi być także funkcjonalna, ze względu na mnogość wykorzystań ważne, żeby akcesorium wyposażone było w osobne kieszonki – zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne. Warto wydzielić osobną wewnętrzną kieszonkę na zamek na dokumenty czy telefon – unikamy ryzyka ich kradzieży czy zagubienia, a także frustrującego, nerwowego poszukiwania telefonu dzwoniącego w czeluściach pojemnej torby. W wielu torbach można też już dodatkowo wpiąć osobną saszetkę czy kosmetyczkę. Może zgodnie z przeznaczeniem służyć do przechowywania kosmetyków, może też być mini luchboxem, idealnie sprawdzi się na dzień pełen lekcji czy wycieczkę za miasto.
Nie każda dziewczyna od razu może sobie pozwolić na kolekcję torebek, stąd też ważne, żeby jej dodatek był uniwersalny i wielofunkcyjny.
Jednak najistotniejsze jest, żeby torebka nastolatki była po prostu ładna. Jak powszechnie wiadomo, posiadanie rzeczy, które cieszą nasze oko, jest dobrą (acz ulotną) metodą na poprawę humoru. Niejedna kobieta poprawia sobie samopoczucie zakupem czegoś ładnego. Mechanizm u nastoletnich posiadaczek torebek jest zupełnie ten sam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.