boboline.pl

Parenting i Rodzicielstwo

Czym jest mezoterapia
Lifestyle

Czym jest mezoterapia i kto może skorzystać z zabiegu?

Mezoterapia to seria wielokrotnych iniekcji niewielkich ilości kwasu hialuronowego lub witamin i minerałów. Wszystko odbywa się za pomocą bardzo cienkiej igły, która stosowana jest bezpośrednio wokół obszarów, które mają być leczone.

Mezoterapia mikroigłowa przeprowadzana jest ręcznie za pomocą specjalnego urządzenia do mezoterapii. Zabieg ten może być stosowany do wszystkich rodzajów skóry w celu leczenia przeciwstarzeniowego lub spowolnienia pojawiania się drobnych linii i zmarszczek.

Zalety mezoterapii, które musisz znać

Mezoterapia to bezpieczny zabieg, z powodzeniem stosowany przez wiele gabinetów. Roztwór do mezoterapii jest umieszczany bezpośrednio w obszarze docelowym, dzięki czemu minimalizowanie skutków ubocznych, alergii i interakcji leków. Mezoterapia jest również skuteczną alternatywą w leczeniu cellulitu, stosowana także w celu odmładzania wyglądu twarzy czy szyi. Mezoterapia mikroigłowa Wrocław może być z powodzeniem stosowana przez osoby w różnym wieku.

W przeciwieństwie do operacji, mezoterapia jest praktycznie bezbolesna. Nie wymaga rekonwalescencji i nie jest konieczne znieczulenie. Podczas gdy wiele dzisiaj oferowanych zabiegów chirurgicznych wymaga od jednego do dwóch tygodni rekonwalescencji, pacjenci poddawani mezoterapii nie muszą tego przechodzić.

Mezoterapia mikroigłowa – jak wygląda procedura?

Zabiegi mezoterapii są zazwyczaj wykonywane raz w tygodniu. Jeśli widać poprawę, zabiegi mogą być wykonywane rzadziej, na przykład raz w miesiącu. Szerokie zastosowanie mezoterapii pozwala osiągnąć naprawdę bardzo zadowalające rezultaty, jednak warto wybrać specjalistę posiadającego odpowiednie doświadczenie i wiedzę o tym, co robi. Jak dokładnie działa mezoterapia? Podobnie jak zastrzyki z kolagenu i botoksu, mezoterapia działa poprzez zastosowanie serii zastrzyków w różne miejsca na skórze. Ma to na celu rozpuszczenie cellulitu i złogów tłuszczu. W zależności od formuły, którą podaje specjalista wykonujący zabieg, wstrzykiwany roztwór może zawierać środki znieczulające, minerały, witaminy lub inne bezpieczne substancje. Z reguły po mezoterapii zwykle następuje dodatkowa terapia w celu usunięcia martwych komórek z dolnych warstw skóry.

Podczas gdy niektórzy lekarze nie zgadzają się z tym, mezoterapia działa w dodatkowy sposób, wiążąc komórki tłuszczowe z tkanką mięśniową, aby zwiększyć szybkość, z jaką są one naturalnie spalane przez organizm. Niemal każdy specjalista stosując mezoterapię ma inną formułę do rozpuszczania komórek tłuszczowych. Warto więc zrobić dokładne rozeznanie na rynku oraz sprawdzić, gdzie najlepiej jest wykonać zabieg mezoterapii mikroigłowej.